Google Avustralya gerçek hikayeler sunuyor

Google Avustralya, toplumu olumlu yönde etkileyen fikirleri geliştirmek için YouTube‘u kullanan insanların hikayelerini anlatan bir dizi video paylaştı.

VMLY&R tarafından yürütülen kampanya kapsamında 3 video yayınlandı. Videolar YouTube’u bir şeyin nasıl yapılacağını öğrenmek ya da konular hakkında daha çok bilgi sahibi olmak için kullanan girişimci Avustralyalılar’ın hikayesini daha geniş kitlelere aktarmaya odaklanıyor.

Google sözcüsü kampanyayla ilgili konuşmasında, öğretmenlerin VHS öğrenme kasetlerini kullandığı günlerin eskide kaldığını söyledi. İnsanların artık öğretici içeriklere ulaşmak için interneti kullanmayı tercih ettiklerini de belitti.

2015 yılından beri YouTube’da ‘nasıl yapılır’ başlıklı videolar izleyen kullanıcıların sayısı %75 arttı. YouTube Avustralya ve Yeni Zelanda Pazarlama Başkanı Mark Wheeler konuyla ilgili: “YouTube’dan bir şeyler öğrenerek başarıyı yakalayan insaların kişisel hikayelerini dinlemekten her zaman keyif almışımdır. Bu hikayeleri paylaşarak Avustralyalılar’a, bilginin sadece bir ‘nasıl yapılır’ araması kadar uzak olduğunu göstermek istiyoruz.” dedi.

Eddie Woo, videolarda hikayesi anlatılan bir matematik öğretmeni. Woo’nun videosunda kanser tanısı koyulan bir öğrencisinin izleyebilmesi için derslerini nasıl kaydetmeye başladığı ve YouTube’a yüklediği anlatılıyor.

Bir başka video ise berber Charles Lomu’nun berberliği Youtube’dan nasıl öğrendiğini ve yeteneklerini mahallesindeki çocuklara öğreterek onlara nasıl yardım ettiğini konu alıyor. Son videonun öznesi olan Macinley Butson ise tedavi gören kanser hastaları için radyasyon zırhı icat eden 18 yaşında bir genç.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.