Google Asistan uygulamaları hakkında açıklama yaptı

Geçtiğimiz yıllarda teknolojinin gelişmesine bağlı olarak ortaya çıkan Akıllı asistanların popülaritesi artmaya devam ediyor.

Google Asistan’ı 500 milyon insan kullanıyor

Google tarafından yapılan açıklamada, Google Asistan’ı günlük olarak 500 milyon insanın kullandığı belirtilirken açıklamaya ek olarak yapılan duyuruda Google’ın “Zamanlanmış İşlemler” olarak adlandırdığı özelliğin yakında müşterilere sunulacağı belirtildi.

Zamanlanmış işlemler özelliği

Zamanlanmış işlemler özelliği sayesinde, kullanıcılar Google’dan belirli bir zamanda herhangi bir görevi gerçekleşmesini isteyebilecek.

Google Home güncellendi

Google ayrıca Google Home uygulamasına klima üniteleri ve hava temizleyicileri de dahil olmak üzere 20’ye yakın yeni cihaza da erişimin eklendiğini belirtti.

 

Google Household Notes özelliği

Google, Household Notes isimli yeni özellik ile ilgili olarak, özelliğin akıllı ekranlarla sınırlı olduğunu ve özelliğin kullanıcıların kendilerine veya evdeki herhangi bir kişiye hatırlatma notu bırakabilmesine imkan kıldığını belirtti.

Güvenlik koruması geliştirildi

Google kullanıcıların daha erişilebilir olmasını sağlamak için güvenlik özelliklerini geliştirdi. Kullanıcılar artık Google’dan bu hafta arattıkları her şeyi ve bilgilerinin nasıl gizli tutulduğunu öğrenebilecek.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.