Good Measure: “Sayıları tekrar dikkate almalıyız”

Kâr amacı gütmeyen Good Measure, yeni girişimi ‘100 Every Day’de  Amerika’da artan silahlanmaya ve şiddete dikkat çekmeyi amaçlıyor. Yayımlanan istatistiklere göre Amerika’da her gün 100 kişi silahlı saldırıda hayatını kaybediyor.

Yaratıcı ajans Ueno ve dijital web uzmanı Van Holtz Co birlikte yaratılan kampanya için hazırlanan orijinal sanat çalışmaları, kampanyanın web sitesinde ve ortak kanallarda sergileniyor. Kampanya, Funsize, McGarrah Jessee, Hypergiant, Hyperakt, Upstatement, Alright Studio, The Black Sheep Agency, NUU Group, Janitor Creative Studio, Craft CMS ve Awwwards tarafından da destekleniyor.

100 Every Day, Anayasal Haklara kısıtlama getirmese de, hayat kurtarmaya yardımcı olmak için daha güçlü bir sağduyu mevzuatı istiyor.

Good Measure’un sahibi Alex Anderson yaptığı açıklamada: “Her gün 100 kişi silahlı saldırıda ölüyor. Böyle bir istatistik korkutucu ve şoke edici olmalı fakat öyle olmadı. Hepimiz bu cümleyi okuduğumuzda çok normal bir şeymiş gibi geliyor. Sayıları tekrar dikkate almamız için ne yapmamız gerekiyor?” dedi.

100 Every Day fikri, Good Measure’un New York’daki üçüncü pop-up ajansı projesi sırasında doğdu. Good Measure’un ekibi bir sonraki pop-up ajansı projesi için San Diego’ya gidecek. 

Kaynak: www.campaignlive.com

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.