GOBI 2019, öğrencileri 3-6 Mart tarihlerinde İTÜ Maçka’ya bekliyor

GOBI 2019 bu yıl 3-6 Mart tarihleri arasında, 42 farklı ülkeden ve Anadolu’dan gelen 5000 civarı üniversite öğrencisinin katılımıyla, İstanbul’da İTÜ Maçka Kampüsü-Mustafa Kemal Amfisi’nde gerçekleşecek. 

İTÜ Yatırım Kulübü tarafından ‘’Bu Bir Hayal Üründür’’ mottosuyla yola çıkan ve  bu yıl 11.’si düzenlenecek olan Global Opportunities in Business and Investment (GOBI), ilk defa yapıldığı 2008 yılında Üniaktivite tarafından “En İyi Uluslararası Öğrenci Organizasyonu” ödülü verilen, uluslararası iş ve yatırım zirvesidir. 

Keyif ile işe yararlılığı birleştirmek isteyen öğrencilerin özgeçmişini doldurup, bütün dünyadan insanlarla birlikte iş kültürüyle ilgili bilgi sahibi olmalarına olanak sağlayan GOBI, aynı zamanda uluslararası alanda tanınmış konuşmacıların katılımıyla ve ülkemizde yer edinen önemli olan konuların işleneceği zirve özelliği taşıyor.

Farklı kültürler etkileşim içinde olacak

Dört gün boyunca devam edecek olan bu zirvede her sene olduğu gibi Türkiye ve İstanbul’un tanıtımı esas alınarak, gezi ve sosyal aktiviteler ile her üniversite öğrencisinin hayatı boyunca unutamayacağı bir hafta yaşatılacak. Panellerden sonra her gece, İstanbul’un en elit eğlence mekanlarında çeşitli aktiviteler düzenlenip Türk kültürünü tanıtmasının yanında, International Night gibi etkinlikleriyle farklı kültürlerin de kendilerini tanıtması için fırsat sağlayacak. Bu yönüyle iş dünyasıyla öğrenciler arasında kurduğu köprünün yanı sıra farklı kültürlerin kaynaşmasını ve etkileşimini de sağlıyor.

Gerçekleşecek olan uluslararası panellerde, Türkiye’deki iş adamları, iş ve yatırım sahalarının ilgi çeken evrensel konularından bahsediliyor. Geçmiş yıllarda Mercedes-Benz, Google Türkiye, P&G, Türk Hava Yollları, Oracle, Deloitte, Coca–Cola, Boston Consulting Group gibi önde gelen firmaların C-Level konuşmacıları yanı sıra İlber Ortaylı, Sinan Güler, Erol Bilecik ve daha birçok uluslararası alanda tanınan isimler GOBI’de yer aldı.

Konuşmacılardan bazıları:

  • Kaan Terzioğlu – Turkcell CEO
  • Oğuz Uçanlar – McDonald’s CEO
  • Dr. Yılmaz Argüden – ARGE Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı ve Argüden Yönetişim Akademi kurucusu
  • Steven Young – Bosch Türkiye ve Ortadoğu CEO  
  • Hakan Alp – Yapı Kredi GMY
  • Acar Baltaş – Psikolog, akademisyen, yazar
  • Haldun Dormen – Tiyatrocu
  • Zeynep Dereli – Tink Kolejleri Kurucusu ve CEO
  • Burcu Geriş – TAV CFO
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.