Site icon Campaign Türkiye

gnçtrkcll’den yeni bir adım: E Hadi!

İletişimde ve sosyal hayatta gençlere özel avantajlar sunan Türkiye’nin en büyük gençlik kulübü gnçtrkcll, marka imajını çağın gerekleri doğrultusunda yeniledi. “İlham verme” fikrini odağına alan yeni marka konumlandırmasında ana slogan “E Hadi!” olacak.

Teknolojiyle değişen gençlik kültürünü her zaman yakından takip eden gnçtrkcll, “online kuşak” ile sıkı bağlarını daha da güçlendirmek için yepyeni bir söylem ve pratiğe adım atıyor. Bu adımla gnçtrkcll, keşfetmek, yeni şeyler denemek, gençliklerine mümkün olduğunca fazla ilk sığdırmak ve bunları paylaşarak sıradanlıktan uzaklaşmak isteyen gençlerin ilham kaynağı rolünü üstleniyor.

gnçtrkcll’in yeni imajında herkesin aşina olduğu sarı-siyah renkleri aynen korunacak. Logo ise yeni bir kimliğe kavuşuyor. Tüm marka değerlerinde biçim ve içerik olarak yenilenme sürecine giren gnçtrkcll’in yeni logosu “ilham verme” fikrini görsel alana taşımak üzere yeniden tasarlandı. Bundan böyle yapılan kampanyalarda gnçtrkcll’in imzası, “E Hadi!” sloganını da içinde barındıran geometrik bir tasarım ile simgeleşecek.

Turkcell Genç Segment Pazarlama Direktörü Bahar Uçanlar, marka konumlandırmasında gidilen değişikliğin nedenlerini “gnçtrkcll, gençlerin hayatının tam ortasında duran, onlarla nefes alıp veren ve onlarla birlikte değişen, dönüşen bir marka. Dolayısıyla gençlerin değişen ihtiyaçlarına ve beklentilerine daha iyi cevap verebilmek amacıyla biz de marka konumlandırmamızda bir değişikliğe gittik. Bugüne kadar gençlere ‘Gençliğin tadını beraber çıkaralım’ dedik. Bundan böyle, gençlerin hayatlarındaki ilkleri cesaretle gerçekleştirmeleri, anı biriktirmeleri ve yeni şeyler denemeleri için ilham veren ve sunduğumuz faydalarla bunu mümkün kılan bir marka olmak istiyoruz. Gençlere yeni şeyler denemeleri için ilham vermek, bizlere de sunduğumuz tarifelerden düzenlediğimiz etkinliklere kadar her alanda yenilikçi olmak gibi bir misyon yüklüyor. Bunun  için öncelikle bizim yeni bir deneyim yaşamamız gerekiyordu. DNA’sında yenilik olan bir marka olarak bu ruhu heyecanla kucaklıyor ve tüm gençleri yeni deneyimlerin kapılarını bizimle birlikte aralamaya davet ediyoruz” şeklinde açıkladı.

 

 

Exit mobile version