Site icon Campaign Türkiye

Gnçtrkcll yönetimi artık gençlere emanet

Türkiye’nin en büyük gençlik kulübü gnçtrkcll, gençlere yine gençlerin oylarıyla, yönetimde yer alacak ve alınan kararlarda söz sahibi olacak 5 gnçtrkcll temsilcisini seçme imkanını sundu. Facebook’ta gerçekleştirilen 23 günlük seçim sürecinde, temsilcilikler için 17.290 kişi aday oldu. Gençler 3 hafta boyunca Facebook üzerinden uzmanlıklarını anlattılar, arkadaşlarına haber verdiler. Puanlarını yükseltmek için videolar yüklediler, kendilerini tanıttılar ve vaadlerde bulundular. Gençlerin verdiği oylarla her kategoriden en iyi ilk 3’er finalist belirlendi. Ardından yapılan yüzyüze mülakatlar sonucunda alanında uzman 5 genç, “ gençlerin temsilcisi olarak seçildi. Tarife TemsilcisiKahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nden Tarık Atalar, Teknoloji Temsilcisi Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden Oğuzhan Akçay, Kariyer Temsilcisi Elazığ Fırat Üniversitesi’nden Alperen Fırat, Etkinlik Temsilcisi Konya Selçuk Üniversitesi’nden Mehmet Ali Bahçeli ve Alışveriş TemsilcisiHatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nden Tuğba Salıcı oldu. Gençlerin temsilcileri bundan sonra kendi uzman oldukları konu başlıklarında gnçtrkcll’lilerin isteklerini dinleyecek, bunları projelendirecek ve alınacak kararları şekillendirecek.

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Burak Sevilengül yaptığı açıklamada “12 milyonluk bir gençlik kulübü olarak çıkış noktamız yönetimde gençlere yer verebilmekti. Seçim sürecinde, Türkiye’de ilk kez uygulanan “sosyal mülakat” metoduyla, sosyal medya üzerinden üzerinden bir seçim kampanyası başlattık ve sonrasını tamamen gençlere bıraktık. 2012’de gnçtrkcll temsilcileriyle birlikte gerçekleştireceğimiz projeler bizi şimdiden heyecanlandırıyor” şeklinde konuştu.

Kampanyayla “sosyal mülakat” yöntemi Türkiye’de ilk kez uygulandı ve 500 bin civarı genç sürece dahil olarak kendilerini temsil edecek gençleri belirledi. Facebook sistemi içerisinde dünyada ilk defa 7 farklı sosyal medya kanalı (Facebook, Twitter, Foursquare, Linkedin,Instagram, Tumblr, Blog) birbirine bağlandı ve buradaki aktiviteler analiz edildi. GNCSKOR adı verilen sosyal medya puanı hesaplaması yapıldı. “gnçtrkcll temsilcisini arıyor” 23 gün içinde 1.146.723 kişiye ulaştı, 504.269 kişi uygulamaya girdi. Finalist adaylar 7.242.329 beğeninin sonucunda belirlendi. Gençler en çok Teknoloji kategorisine adaylıklarını koydu, Teknoloji kategorisini katılım yoğunluğuna göre sırasıyla Kariyer, Etkinlik, Tarife ve Alışveriş izledi. Yoğun katılım, gnçtrkcll’lerin gerçek isteklerini adresleyen doğru ve doğal sonuçları beraberinde getirdi.

Exit mobile version