Global Street Art karantinadan nasıl etkilendi?

Açıkhava reklamcılığındaki büyük oyuncuların aksine, sektöre güç katan küçük indie’ler, koronavirüs salgını sürecini değerlendirdi.

Global Street Art gibi firmalar, The Drum’s Can-Do Festival’inin bir parçası olarak koronavirüs krizinin ilk kayıpları arasında yer alırken, Global Street Art’ın kurucu ortağı ve genel müdürü Lee Bofkin, “Şanslıyız çünkü başlangıçta bir reklam şirketi olarak yola çıkmadık ve kendimizi böyle görmüyoruz.” Dedi.

“Elle boyanmış duvarlarla reklamcılık, şirketin ekonomik tarafının itici gücüdür. Ancak tek ekonomik itici güç değildir. Aslında faaliyetimizin nispeten küçük bir kısmıdır.”

Bofkin, pandemiden önce “büyük bir yörüngede olduğumuzu” bir önceki yıla göre iki katına çıkarak güçlendiklerini paylaşıyor.

Bununla birlikte, koronavirüs sürecinde ticari çalışmalarının% 95’i iptal olduğunu veya ertelendiğini belirtti.

Bofkin “Bu yüzden çok fazla değişiklik oldu ve çok yıkıcı oldu” diyor.

“Ortamlar hızla değiştiğinde, ilk düşünceler hayatta kalmak içindir. “Önümüzdeki üç ayın nasıl olacağını anlamaya çalıştık. Fırtınayı dindirmek ve ticari taraflar üzerinde çalıştık.

Global Street Art, sokak tarafında çok zaman harcıyor. Dışarı çıkmak ve güvenli bir sosyal mesafede bir şeyler boyamak isteyen çevrimiçi arkadaşlara ve sanatçılara yardımcı oluyor.

“Karantina, aynı zamanda, endüstri için önemli olan eylül ayında başlayacak ilk festival projesi olan Londra Duvar Festivali üzerinde çalışmaya zaman verdi. Bir veya iki marka ile bazı temaslar imzalandı, ancak çok az marka ile anlaşıldı” itirafında bulundu.

“İlk yılımız olarak, sponsorluk almasak bile, kendimize fon sağlayacağımızı ve bunu gerçekleştireceğimizi belirledik. Bu noktada, planlamada ne kadar geride olduğumuzun farkında değildik. ”

Bofkin, bir sonraki engelin sanatçıları gemiye almak olduğunu söylüyor. “Festivalin bir parçası olmak isteyen bazı büyük uluslararası sanatçılarımız oldu, umarım hala isteklidirler. Bu süreç karantinaya bağlı.”

Temmuz ticari bir açıdan sessiz olacakken, Bofkin ekibin yoğun bir 4. Çeyrek beklediğini ve başlangıçta karantina için planlanan projelerin yılın ikinci üçte birine kadar erteleneceğini söyledi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.