artwork

Global kampanyalarda 8 Mart coşkusu yaşandı

8 yıl önce

0

8 Mart Kadınlar Günü için Türkiye’den derlediğimiz kampanyalardan sıra şimdi de globalde… Campaign, Kadınlar Günü için marka ve ajansların hazırladığı en iyi çalışmaları yayınladı. Bu sene kullanılan hashtag ise #PledgeForParity.

 

Markalar tarafı

Microsoft: Teknoloji devi, yayınladığı videoda erkek egemenliği altında olduğuna şartlandığımız buluşlar alanında, küçük kızları kadın mucitlerin varlığı konusunda bilgilendirip, onlara cesaret veriyor.

Google: Arama motoru, bu güne özel doodle çalışmasıyla kadınlardan “Bir gün … yapacağım.” cümlesini doldurmalarını istedi. Kampanyada, dünyanın dört bir yanından 337 kadın arzuladıkları şeyler hakkında konuştu.

Happn: Randevu uygulaması, Equality Now’la yaptığı işbirliği ile hazırladığı kampanyada, dünya genelinde her 3 kadından 1’inin fiziksel yada cinsel istismara maruz kalması hakkında insanların farkındalığı yükseltmeyi amaçlıyor.

Kampanya Londra, Paris, Hong Kong, Madrid, New York ve Sao Paulo’yu da içeren 21 şehirde yayınlandı.

Western Union: Marka yayınladığı kampanyada, ülkesinin ilk kadın pilotu olma hayali kuran, Güney Afrikalı genç bir kadın olan Siba Gqirana’yı destekliyor. Chicago’nun ilk kadın pilotu Kara Hatzai’de, Siba’ya hayalini gerçekleştirmesinde, Western Union’ın açtığı yarışma için yardım ediyor. Mcgarrybowen London’ın hazırladığı reklamda, dijital ve sosyal medya yönetimi de MullenLowe Profero’ya ait.

Ajanslar tarafı

TBWA: Yayınladığı “take the lead” kampanyasıyla kadınların sorunlarının herkesin sorunları olduğuna dikkat çekiyor. Dünya üzerindeki tüm ofislerinden destek alarak ortak bir kampanya hazırlayan ajans, sadece ‘Network’teki kadınlara özel yapılan anketten alınan quote’larla birçok video ve poster hazırladı. Kampanyada, yönetimden birçok erkek yer aldı.

Adam & Eve/DDB: Bu gün için adını Eve & Adam/DDB’ye çeviren ajans, yayınladığı kampanyayla kadınların endüstrideki eşitliğini desteklediğini belirtiyor.

DigitasLBi: Ajans, bu gün için Camden School for Girls’den bir grup genç kıza kreatif bir teknik workshop eğitimi sunuyor. Kızlar sanal gerçeklik, botlar ve Arduinos’la haşır neşir olacak.

Karmarama: Karmarama’nın CCO’su Liz Wilson, bir panel için Sport England ve Women@Google London’dan temsilcilere ev sahipliği yapıyor. Kadınlar panelde, karşılaştıkları zorluklar ve cinsiyet engelleri hakkındaki deneyimlerini konuşacak.

Razorfish: Razorfish London, Kadınlar Günü’nü “eşitlik için parti”yle kutluyor. Etkinlikte çeşitli müzik ve komedi performansları olacak.

 

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...