artwork

Gittigidiyor’dan eBay Almanya’nın tepesine transfer

9 yıl önce

0

2014 Ocak ayından bu yana GittiGidiyor Genel Müdürü olarak Türkiye’de internet girişimciliğine yön veren ve internet dünyasının duayenlerinden biri olan Gülfem ToygareBay Almanya operasyonlarının başına getirildi.

Gülfem Toygar ve Öget Kantarcı

eBay’in en büyük organizasyonlarından biri olan eBay Almanya’nın ilk Türk üst düzey yöneticisi olarak yeni görevinden duyduğu heyecanı belirten Toygar; “GittiGidiyor, 15 yıldır iş modeliyle Türkiye’de sadece e-ticareti geliştirmeye değil, girişimciliği de destekleyen bir pazaryeri ekosistemini oluşturmaya hizmet ediyor. Yükselen başarı grafiği sadece ülkemizde değil, eBay dünyasında da tescillendi. Yeni görev tanımımın kişisel kariyerime olduğu kadar Türkiye’deki kadın yöneticilerin başarılarına dikkat çekeceğine inanıyorum. GittiGidiyor’u çok deneyimli bir yöneticiye ve sürdürülebilir başarının formülünü çözmüş bir ekibe emanet etmekten gurur duyuyorum” dedi.

1 Ağustos 2015’ten itibaren GittiGidiyor Genel Müdürü ünvanını Gülfem Toygar’dan devralacak Öget Kantarcı, uzun yıllar e-ticaret sektöründe yöneticilik yapmış, 2014 yılından bu yana GittiGidiyor’un Ticari Direktörü olarak kariyerine devam eden deneyimli bir isim.

33 milyon aylık ziyaret ortalamasına ve 12 milyonu aşkın üyeye sahip GittiGidiyor, 2015’in ilk çeyreğinde de hız kesmeden büyümeye devam ediyor. GittiGidiyor’un, 2015 ilk çeyrek büyüme oranı %55, mart ayı büyüme oranı ise %119 olarak açıklandı. GittiGidiyor üye kazanımında geçen yıla göre %20 oranında bir artış yakaladı.

Bir ekosistem olarak GittiGidiyor 2011 yılında bu yana eBay’in küresel deneyimini de arkasına alarak Türkiye’nin her bölgesindeki satıcı ve alıcıları buluşturan bir platform olarak başarı grafiğini yükseltiyor. Bu yıl Türkiye’nin “En İyi İşverenleri” listesine giren GittiGidiyor eBay’in “Avrupa’nın Çok Uluslu En İyi İşverenleri” listesindeki yerini sağlamlaştırdı.

Koç Lisesi’nin ardından, Viyana’da Uluslararası İlişkiler ve İşletme Bölümü’nü tamamlayan Gülfem Toygar, kariyerine 1996 yılında Enter’de teknik destek ekiplerini yöneterek başladı. Teknolojiye olan ilgisi onu elektronik ve online alışveriş sektörüne daha da yakınlaştırdı ve Türkiye’de e-ticaretin başladığı dönemlerde Estore’un başına geçti. İnternetten alışveriş pazarının büyümesinde ve e-ticaretin gelişiminde önemli katkıları oldu. Onun sektörde edindiği bu tecrübe ve başarı, Alman Perakende ve e-ticaret devi Otto Group’un dikkatini çekti. Toygar, 2009 yılında Otto Group’un Türkiye’de hayata geçirdiği Limango, Ogli E-Solutions Platform ve Arabulvar’ın Genel Müdürü, 2014 Ocak ayında ise bir eBay şirketi olan GittiGidiyor’un Genel Müdürü oldu.

Lise eğitimini Koç Lisesi’nde tamamlayan Öget Kantarcı, 1999 yılında Koç Üniversitesi’nden mezun oldu. Peugeot Kurumsal Satış departmanında çalışma hayatına başlayan Kantarcı, ardından Turkcell Kurumsal Satış Müdürü oldu ve aynı bölümde Satış Direktörü ünvanını alarak kariyerine devam etti. Estore ile başladığı e-ticaret kariyerine 2009 yılında Alman Perakende ve e-ticaret devi Otto Group’un Genel Müdür Yardımcısı olarak devam etti. 2014 Ocak ayında bir eBay şirketi olan GittiGidiyor’un Ticari Direktörü oldu.