Site icon Campaign Türkiye

Girişimcilere iyi haber

GoDaddy

Yerkürenin birçok yerinde girişimcilere online eğitimler sunan GoDaddy Türkiye’den Habitat Derneği ile anlaştı ve 10 İl’de küçük işletme sahipleriyle, girişimcilere eğitimler verecek.

G.oDaddy ve Habitat Derneği, projenin ilk etabında Ankara’da 25 gönüllüyü eğitti. Gönüllüler, Türkiye’nin on farklı ilinde atölyeler düzenleyerek, 2020 Şubat ayının sonuna kadar küçük işletmeleri online dünyaya taşımayı ve dijital varlıklarını oluşturmalarına yardımcı olmayı hedefliyor.

“Dijital Ben” atölyeleri Habitat gönüllüleri tarafından on ay boyunca Antalya, Kocaeli, Denizli, Malatya, Manisa, Kayseri, Kırklareli, Eskişehir, Mersin ve Trabzon’da düzenlenecek.

“Dijital Ben” projesinin hedef kitlesinde online kimliği olmayan ancak online dünyanın sunduğu avantajlardan yararlanabilecek mikro ve küçük işletmeler, girişimciler ve potansiyel girişimciler, kadınlar ve dezavantajlı gençler bulunuyor.

Habitat Derneği Başkan Vekili İlhan Ermiş projeyle ilgili “Habitat Derneği olarak yirmi yılı aşkın bir süredir hem kamu, hem özel sektörden lider firmalarla birlikte sürdürülebilir gelişim alanında farklı projeler yürütüyoruz. Günümüzde bir girişim veya işletme online değilse, hedef kitlelerinin büyük bir kısmı için görünmezler. “Dijital Ben” projesi için GoDaddy ile çalışmaktan ve insanlara dijital dünyanın işlerini büyütmelerine yardımcı olması için online araçları daha rahat kullanmalarına yardımcı olmaktan çok mutluyuz. 25 kişilik gönüllü eğitmen ekibimiz ile ilk dönem için hedefimiz Türkiye’nin on ilindeki işletme ve girişimcilere ulaşmak” dedi.

 

GoDaddy Türkiye ve MENA Bölge Direktörü Selina Bieber, “GoDaddy olarak günümüzde işletmelerini büyütmek için önemli bir adım olan online kimlik oluşturmak ve yönetmek konusunda küçük işletme sahiplerini ve girişimcileri desteklemeye çok önem veriyoruz. Türkiye’nin dijital dönüşümüne katkı sağlayan projelerde çalışmış olan Habitat Derneği, Türkiye’deki eğitim çalışmalarımızı ileriye taşımak için mükemmel bir ortak. Gönüllü ağlarıyla birlikte Habitat Derneği ile Türkiye’deki farklı bölgelere ulaşmak ve küçük işletme ve girişimcilere işlerini büyütmek için dijital araçlardan nasıl yararlanabileceklerini göstermek için çok heyecanlıyız” dedi.

Exit mobile version