artwork

Girişimci gazetecilik projesi MADE Türkiye başlıyor

12 yıl önce

0

Web’de kendi habercilik girişimini harekete geçirmek veya geliştirmek isteyen herkes, İngiltere’den sonra Türkiye’de düzenlenecek MADE (Media and Digital Enterprise) Start Up eğitimine davet ediliyor.

Uluslararası Basın Enstitüsü IPI’in desteklediği, Google sponsorluğundaki MADE projesi, dijital ortamdaki gazetecilik girişimlerini desteklemek üzere başlatıldı. İngiltere-Manchester’da bulunan Central Lancashire Üniversitesi’nin (UCLan) Gazetecilik, Medya ve İletişim Okulu’nun bir girişimi olan MADE Türkiye’deki girişimcileri veya girişim heveslilerini bekliyor.

İngiltere’de Haziran’da gerçekleştirilen 48 saatlik “MADE Start Up Weekend” şimdi de Türkiye’de yapılacak. MADE Türkiye Start Up Haftasonu, İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral kampüsünde 5-7 Ekim 2012 tarihinde düzenlenecek.

Katılımın ücretsiz olduğu MADE Türkiye’de proje fikri olan herkesin yapabileceği başvurulardan yalnızca 20 tanesi seçilecek. MADE Türkiye Start-Up Haftasonu’na katılıp başarılı bulunan adaylardan 5 tanesi ise projelerini geliştirmeleri için desteklenecek. Bu desteği, data uzmanı ScraperWiki, “Talk About Local” ve Northern Lights’ın iş takımı tarafından desteklenen UCLan Gazetecilik, Medya ve İletişim Okulu’ndan uzmanlar takımı verecek.

MADE Türkiye Haftasonu’nda girişimcilere yön verecek uzman ekibin arasında, The Guardian medya grubunun online yayıncılık uzmanı Sarah Hartley de var.

Başvurular, http://uclanmade.blogspot.co.uk/p/made-turkey-startup-weekend.html aracılığıyla veya madeturkey@gmail.com adresine mail atarak yapılabilir.

Senin için
Tümünü göster
Netflix Türkiye’ye karşı ayaklanma

Aynı yüzler, aynı hikayeler, aynı kalemler…...