artwork

Gillette’in yeni global ajansı belli oldu

10 sene önce

0

Procter & Gamble, kendi bünyesinde bulunan Gillette markasının global reklam işlerini yürütmesi için WPP’ye bağlı Grey reklam ajansını görevlendirdi. Böylece, Gillette’in 47 yıldır çalıştığı BBDO ile ilişkisi kesilmiş oldu.

Gilette’in “Masters of Style” reklamında ünlü isimler yer almıştı.

Geçtiğimiz Eylül ayında başlayan konkur, ilk önce markanın 150 milyon dolarlık Kuzey Amerika reklam işlerini kapsıyordu, ancak brief daha sonra global olarak genişletildi. Konkurda BBDO’nun yanı sıra Saatchi & Saatchi’yi de geride bırakan Grey’in böylece yıllık 50 milyon dolar kazanması bekleniyor.

Grey’de konkur süreci New York ofisi tarafından yönetildi, ancak ajansın İngiltere ofisinin de kazanılan konkurda önemli katkısının olduğu düşünülüyor. Çünkü Grey Londra konkur sonrasında Gillette’in Avrupa’daki reklam işlerinden sorumlu oldu. Grey, markanın erkek tıraş makinesi, tıraş hazırlık takımı, tıraş bıçakları, cilt bakımı ve deodorant ürünlerinin global reklam işlerini yürütecek.

Gillette’in bir önceki ajansı olan BBDO, markanın global reklam işlerini 1966‘dan beri yürütüyordu. Ajans, markanın en çok bilinen reklam kampanyalarından biri olan “The Best A Man Get” sloganlı 1989 tarihli Super Bowl reklamına imza atmıştı. Markanın dünya çapında yayınlanan son kampanyalarından “Masters of Style” (Tarzın uzmanları) isimli TV reklamında ise Adrien Brody ve Gael Garcia Bernal gibi ünlü isimler yer alıyordu.

 

 

Senin için
Tümünü göster
Merkeziyetsiz Metaverse Deneyim Alanı: Otokoç Metazone

Türkiye’nin en büyük merkeziyetsiz Metaverse deneyim alanı Otokoç Metazone yeni...

Toyota CEO’su görevi bırakıyor

Toyota Motor Corp. Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Akio Toyoda’nın...

Natalie Portman Dior için kamera karşısına geçti

Natalie Portman Fransız moda devinin marka elçiliğine devam ediyor...