artwork

Gıda ve giyim markaları 2023 Dünya Günü’nü nasıl kutladı?

12 ay önce

0

Bazıları sürdürülebilir taahhütlerle kutlama yaparken, diğerleri gezegeni tamamen terk ediyor

İklim değişikliği olumsuz koşullar yaratmaya devam ediyor ve tüketiciler hem üzerlerine düşeni yapacak markalar arıyor hem de greenwashing yapan şirketleri inceliyor. 22 Nisan’a denk gelen Dünya Günü’nde çeşitli gıda ve giyim markaları, çevre dostu tarım uygulamalarından geri dönüşümlü giyim malzemelerine kadar uzanan sürdürülebilirlik çabalarını vurguluyor.

Lavazza

Lavazza ve Publicis Italy / Le Pub, Mars’ta yetiştirdiği sahte kahvenin piyasaya sürülmesiyle gezegenler arası bir duruma işaret ediyor. Lansman, Lavazza’nın Dünya’da sürdürülebilir kahve tarımı uygulamalarını öğretme çabalarını vurgulayan bir video ile karşımıza çıkıyor. Aksi takdirde gezegen o kadar yaşanmaz hale geliyor ki kahve, Mars’tan gelmek zorunda kalıyor.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Lavazza USA (@lavazzausa)’in paylaştığı bir gönderi

Wrangler

Wrangler, Dünya Ayı’nı kutlamak için Texas Playboys Beyzbol Kulübü ile iş birliği yaparak geri dönüştürülmüş Wrangler kotunun kullanıldığı formalar tasarladı.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Wrangler (@wrangler)’in paylaştığı bir gönderi

Impossible Foods

Impossible Foods’a göre önemli olan küçük şeyler. Bitki bazlı et çoğaltıcı, Dünya Günü’nü kutlamak amacıyla et markalarına kıyasla daha az karbon ayak izini sembolize etmek için küçücük pişirme kaplarıyla yemekler pişiren içerik üreticilerinin yer aldığı “mini etkili mutfak” kampanyasını başlattı. Ayrıca The New York Times’da da reklam veriyor.

Lundberg Farms

Lundberg Family Farms, Ducking Good kampanyasını yayınladı. The New York Times’da tam sayfa bir reklam veren pirinç markası, gezegeni yılda yalnızca bir kez kutlamakla dalga geçerken, canlandırıcı tarım uygulamalarını ve arazisinde yuva yapan ördekleri korumak için California Waterfowl ile ortaklığını vurguladı.

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign Asia