Getty Images’tan yüzyılın mücadelesinin belgeseli yayınlandı

Stok fotoğrafçılığı bir zamanlar yaratıcılığa aykırı olabilirdi, ancak şimdi Getty Images ve Brezilyalı ajans Almap / BBDO‘nun yarattığı çok sayıda kampanyada ortaya çıkan muazzam bir hikaye anlatma aracı olduğunu biliyoruz. Ve şimdide bu hikayeler arasından Getty Images’dan yüzyılın mücadelesinin belgeseli yayınlandı. Spor tarihinin önemli bir anını anlatan bu belgesel kısa film, 8 Mart 1971, New York’un Madison Square Garden’daki Muhammed Ali ve Joe Frazier arasındaki “Yüzyılın Mücadelesi” gününü anlatıyor.

Getty Images ve iStock‘un kütüphanelerinden alınan görüntüler ve fotoğraflar, Ali’nin ilk ve en meşhur yenilgisiyle olan ve sadece sportif bir şov değil aynı zamanda ideolojik bir tarafı da olan kavga ile ilgili tartışmalı bir hikâye sunuyor. Ali sol eğilimli “devrimciler” tarafından ve Frazier’e de büyük ölçüde muhafazakârlar tarafından desteklendiği için aynı zamanda da ideolojikti.

Hikayenin kendisi dışında, etkileşimli bir versiyonunu da sunan site, ringin dışındaki hikayeleri de anlatıyor. Örneğin bu etkileşimli hikayede büyük bir boks hayranı olan Miles Davis de var.

Künye

Reklamveren Getty Images
Ajans ALMAP BBDO Sao Paulo

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.