Getir’e Silikon Vadisi’nden 38 milyon dolarlık yatırım

2015’ten bu yana uluslararası arenada yatırımcıların dikkatini çeken Türk teknoloji girişimi Getir,  Michael Moritz liderliğindeki bir grup yatırımcıdan 38 milyon dolarlık yatırım aldı.

Getir’e, Michael Moritz kişisel yatırım fonu Crankstart aracılığıyla 25 milyon dolar yatırım yaptı. Moritz’in ardından Brezilya ve Türkiye’den bazı yatırımcılar 13 milyon dolarlık ek fon sağladı. Getir çıktığı bu serüveni toplamda 38 milyon dolarlık yatırımla tamamladı.

Getir Kurucusu Nazım Salur yaptığı açıklamada, “Getir ile dünyada bir ilki gerçekleştirdik, bir pazar oluşturduk. Aldığımız yatırımlar, Türkiye’den çıkan bir fikrin elde ettiği başarıları perçinlememize ve yeni pazarlara açılmamıza destek olacak” dedi.

Geçen yılın ikinci yarısı sipariş sayısını ikiye katlayan ve aralıkta 1.5 milyon defa kullanıcılarının kapısını çalan Getir, İstanbul’a ek olarak Ankara, Bursa, İzmir ve Kocaeli’de de var.

Şirket, 2020 tamamlanmadan yurt dışına açılmak için çalışmalarını hızlandırdı. İlk olarak Londra’da kullanıcılarıyla buluşmak isteyen girişimin hedefleri arasında Sao Paulo, Paris ve Mexico City var.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.