artwork

Geri dönüştürülmüş konteynerlerden ilk Starbucks mağazası Asya’da açıldı

4 sene önce

0

Starbucks‘ın basit bir tasarıma sahip olduğunu kim söyledi? Geçtiğimiz yıllarda kahve zinciri, geleneksel Japon teması ve “dünyanın en güzel mağazası” ile mimarlık ve kültürde ön plana çıkmıştır. Seattle merkezli franchise şimdi de, geri dönüştürülmüş konteynerlerden ilk Starbucks mağazasını Asya’da inşa etti.

İki katlı mağaza, Tayvan’daki henüz açılmamış Hualien Bay Mall’da, Pasifik Okyanusu’nun nefes kesici manzarasına bakan bir konumda bulunuyor.

Marka konuyla ilgili “Mağaza, Nanbin Road’da yolculuk yapanlara Starbucks’ın rahatlığını sunuyor, fakat aynı zamanda Starbucks’ın 30 yıllık sürdürülebilirlik tarihçesini, mağaza yapısını oluşturmak için 29 geri dönüştürülmüş nakliye konteyneri ile sürdürüyor.” açıklamasında bulundu.

Kargo konteyner mağazasının göz kamaştırıcı mimarisi, Tokyo’da Starbucks’ın Fukuoka kafesini ve yakında açılacak Starbucks Reserve Roastery’i de tasarlayan ünlü Japon mimar Kengo Kuma tarafından tasarlandı.Bu aynı zamanda Kuma’nın ilk kez çalışmalarında nakliye konteynerlerini kullanama deneyimi.

Kahve ağaçları ve antik Çin kemerlerinden esinlenerek, Kuma, üç sağlam katmanı oluşturmak için 29 geri dönüştürülmüş konteyner kullandı. Geometrik yapının yüksekliği ayrıca doğal güneş ışığının kolayca geçmesini sağlayacak şekilde tasarlandı.

Senin için
Tümünü göster
M&M’s şekil değiştirdi

Maya Rudolph, bildiğimiz M&M’s’leri “çikolata kaplı midye”lere dönüştürdü...

Facebook’un kullanıcı sayısı 2 milyara ulaştı

Facebook’u günlük olarak kullanan insan sayısı 2023’ün Aralık ayında ortalama...

PepsiCo’nun yeni içeceği Starry NBA’in resmi içeceği oldu

PepsiCo’nun yeni içecek markası Starry, Kuzey Amerika’da NBA, WNBA ve...