Geometry, VMLY&R bünyesine katıldı

WPP bu kez uçtan uca ticaret ve deneyim ajansı Geometry’nin VMLY&R bünyesine katıldığını duyurdu. Alınan yeni karar doğrultusunda Geometry faaliyetlerine VMLY&R çatısı altında, VMLY&R Commerce adıyla devam edecek.

VMLY&R Commerce, İcra Kurulu Başkanı Beth Ann Kaminkow, şu anda Geometry’nin Küresel CEO’su.

VMLY&R Commerce faaliyetlerine resmî olarak 1 Ocak 2021’de başlayacak.

VMLY&R Commerce, müşteri stratejilerini kendi etrafında birleştirerek, bağlantılı markaların büyümesine yardımcı olacak bu sayede hem marka değerini hem de dönüşümü artıracak.

Entegrasyon süreci önümüzdeki yıl içerisinde tamamlanacak olan yeni şirket, faaliyetlerini VMLY&R network’ü dahilinde, bağımsız olarak yürütecek.

Geometry Global CEO’su Beth Ann Kaminkow şunları söyledi: “Bugün tüketici deneyimleri ticarete odaklanıyor, bu da müşterilerimizin pazarlama ve medya kararları için giderek daha önemli hale geliyor. Pandemi döneminde yeni tüketici davranışlarını ve beklentilerini hızlı şekilde çözümledik.

Dünya çapında 80 ülkede 11.000 çalışanı olan VMLY&R Commerce, Geometry’nin tescilli Living Commerce TM platformundan yararlanarak stratejik ticaret danışmanlığı, geliştirme ve perakende, tasarım, deneyimsel ve yenilikçi disiplinleri sunacak.”

Beth Ann Kaminkow yeni yapılanmada VMLY&R Commerce CEO’su olarak görev alacak ve VMLY&R Global CEO’su Jon Cook ile çalışacak.

WPP CEO’su Mark Read ise şunları söyledi: “2020, markalar olarak e-ticarette hızlı bir büyüme yaşadı. Yeni bir gerçekliğe uyum sağlamak çok önemli. Bu yeni şirket, çok kanallı dünyada olağanüstü bir yaratıcılık sunacak, sektör lideri ticaret uzmanlığı ve gelişmiş veri teknoloji becerileriyle markaların bir anda büyümesine yardımcı olacak.

Ayrıca müşterilerin basit, sıkı bir şekilde entegre edilmiş teklifler için ihtiyaçlarını da karşılayacak oluşum,  ” VMLY&R Commerce, 1 Ocak 2021’den itibaren tam olarak faaliyete geçecek ve ajans ekipleri ve varlıkları 2021’e kadar devam edecek.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.