Geometry Global yönetici değiştirdi

WPP’nin marka deneyimi ve aktivasyon ajansı olan Geometry Global, bugün üst yönetim kademesinde gerçekleştirdiği değişikliği duyurdu.

14 yıldır WPP’de bulunan ve altı yıldır Küresel İcra Kurulu Başkanı olan Steve Harding, emekliye ayrılma kararının ardından yerini Kantar Consulting Americas’ın şimdiki CEO’su Beth Ann Kaminkow’a bırakacak.

Kaminkow, görevi nisan başında devralacak. Harding ise geçiş sürecini kolaylaştırmak adına yaza kadar şirkette kalmayı sürdürecek. Kaminkow, 2016’da Kantar Vermeer’e Küresel CEO unvanıyla katıldı, son birkaç yılı ise Kantar Consulting’de geçirdi. Buradan önce Omnicom’da çalışan Kaminkow, Westfield Corp’ta Küresel Pazarlama Kurulu Başkanlığı’nın ardından TracyLocke’de CEO’luk görevini yürüttü.

WPP CEO’su Mark Read konuyla ilgili şöyle konuştu: “Steve, 2013’te kuruluşundan bu yana Geometry’ye tutku ve azimle önderlik etti. Gösterdiği yönetimden ve üç ayrı kuruluşun alanında dünya lideri bir oluşum yaratmak üzere birleştirmesinde oynadığı başrolden ötürü ona şükranlarımı iletmek istiyorum. Beth Ann, Kantar Consulting’de inanılmaz işlere imza attı. Kendisinin Geometry’de CEO’luk görevini üstlenecek olması bana memnuniyet veriyor. Bu, sektör çapında sahip olduğumuz çekim gücünün ve kabiliyetlerimizin önemli bir göstergesidir,”

Steve Harding ise: Geometry’nin kaptan köşkündeki altı yılın ve WPP’de geçen toplam 14 yılın ardından liderlik dümenini devretme zamanının geldiğine karar verdim. Gerçekleştirdiğimiz birleşmeden bu yana çok yol kat ettik. Geometry’nin misyonunu başarıyla sürdürmesini garanti altına alacak dönüşüm sürecini başlattık. Bugün Geometry, marka sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılayacak; tüketici ve müşteri deneyimlerindeki liderliği elinde tutacak kabiliyete ve altyapıya sahip.” dedi.

Beth Ann Kaminkow, şirketteki değişim ve gelecek planlarıyla ilgili şunları söyledi: “Geometry’ye katılmayı ve Steve’in öncülüğünde halihazırda ulaşılan başarıyı büyütmeyi dört gözle bekliyorum. Değişimi idare etmek, tüketici davranışlarının bu kadar hızlı biçimde dönüştüğü günümüzde ajansların temel yeterliliklerinden birisi olmak zorunda. Yani yaptığımız her şeyin merkezine müşterilerimizin ihtiyaçlarını, hizmetlerimizin merkezine de onların müşterilerini koymamız gerekiyor. Ticaret ve yaratıcılık için inanılmaz derecede heyecan uyandıran bir dönemden geçiyoruz. Birlikte çalıştığımız markaların müşterilerine üstün niteliklere sahip çoklu kanal deneyimleri sunmak için müşterilerimizle iş birliğimizi geliştirmeyi sürdüreceğiz.”

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.