Gençler hızlı servis restoranları sektörünün merkezinde

Hızlı servis sektörü, günümüzde değişen teknolojiden doğrudan etkilenen sektörler arasında. McDonald’s Türkiye’nin teknolojiyle iç içe olan, yeni deneyimlere açık bir müşteri kitlesi var. 15-30 yaş arası kitlenin ve genç yetişkinlerin en sevdiği markalardan birisiyiz. Bu nedenle onların ilgi alanlarına uygun menüler hazırlamaya özen gösteriyoruz.

‘Gamer Menü’yü, zamanlarının büyük bölümünü bilgisayar başında geçiren gençler için hazırladık. Bilgisayar başında fazla enerji harcayan gençler için menüye Big Mac’in yanı sıra dört çeşit atıştırmalığın yer aldığı bir kutu ekledik. Menümüzün lansmanını da etki sahibi gamer’lar aracılığıyla gerçekleştirdik.

Gamer dünyası, McDonald’s’ın gelecek planlarında önemli bir yere sahip. Oyuncuların tüketim alışkanlıklarını iyi anlamak için daha önce kapsamlı bir araştırma yaptık. 2.000 espor oyuncusuyla birlikte gerçekleştirdiğimiz araştırma, bize önemli ipuçları sundu.

Hızlı servis restoranları sektörü özellikle genç jenerasyonu merkeze alıyor. Haliyle son yıllarda reklamcılık ve pazarlama trendleri de gençlerin hayatında büyük yere sahip olan dijitalleşme, gaming, espor ve influencer marketing gibi akımlardan fazlasıyla etkileniyor. Reklam ve pazarlama profesyonelleri, tüm bu akımları içgörü ve yaratıcı stratejilerle güçlendirerek müşteri deneyimini mükemmelleştiren kampanyalara hayat vermeye başladı. Hızlı servis restoranları sektörünün önemli oyuncularından biri olarak McDonald’s Türkiye’nin de hedefleri bu yönde. Bundan böyle de müşterilerimizin ilgi alanlarına yönelik mecralarda olmaya devam edeceğiz.

 

Elif Göktaş,
McDonald’s Türkiye Paz. Dir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 89. sayısında yayımlandı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.