Site icon Campaign Türkiye

Gençler hayallerini üzerlerinde taşıyacak

Yaratıcı ajans, 2017 Grenfell Tower yangınından kurtulanlar, yakınını kaybedenler ve daha geniş bir topluluk için kurulan futbol takımı olan Grenfell Athletic FC adına bir film çekmek için marka ve Kitlocker ile iş birliği yaptı.

Dijital kanallarda gösterime giren, Rapçi ve Söz Yazarı AJ Tracey‘nin seslendirdiği filmin hedefi; reklam sektöründen insanları bir kulüp forması satın almaya teşvik etmek ve “gençlerin hayallerini canlı tutmaya yardımcı olmak”. Dezavantajlı bölgelerden gelen insanlar, daha iyi durumda olan insanlara kıyasla hırslarının peşinden gitmek için daha az fırsata sahip. Bu gerçeğe dikkat çekerek izleyicilere çağrıda bulunuyor.

Brothers & Sisters Kurucusu ve ECD’si Andy Fowler, aynı zamanda Grenfell Athletic FC’nin mütevellisidir. “Araştırmalar, daha az ayrıcalıklı bir geçmişe sahip olanların 16 yaşına geldiklerinde daha küçükken sahip oldukları umut ve hayallerden vazgeçtiklerini gösteriyor ancak kimsenin hayalleri doğduğu yer sebebiyle paramparça olmamalı. Grenfell topluluğundaki genç insanlara kurdukları büyük hayallerini çizmelerini sağladık ve bu çizimler yeni kit üzerine basıldı. Formayı giyen herkes, topluluğunun hayallerini taşıyacak.” dedi.

Dream Carriers projesi, kulübün daha fazla gence mentorluk yapması, onlara normalde erişemeyecekleri fırsatlar ve deneyimler sunması için bağış toplamayı amaçlıyor. Pazarlama sektörünü kampanyaya özel olarak dahil etme güdüsünden bahseden Fowler şunları söyledi: “Sektörümüz nüfuzunu büyük bir güç oluşturmak için kullanma potansiyeline sahip ve Grenfell topluluğu için pazarlama topluluğunun Dream Carriers olmasını çok isteriz.

Grenfell çocuklarının hayallerini göğüslerinde taşıyacak ve onları canlı tutacak bu hediyeyi vermek güçlü, duygusal bir fikir ve herkesin dahil olmasını istiyoruz.”

T-shirt’ler buradan satın alınabiliyor.

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: The Drum

Exit mobile version