artwork

Genç öğrencilerin verilere ve yapay zekaya ilişkin bilgisi artacak

1 ay önce

0

WPP öğrencilerin dijital becerilerini geliştirmelerine yardımcı olacak bir program başlatıyor

WPP, gençlerin veri ve yapay zeka alanlarındaki bilgilerini artırmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış bir program olan Creative Data School‘u duyuruyor.

İngiltere’deki işverenlerin yarısının (%48) gençlerin yeterli dijital becerilere sahip olmadan tam zamanlı eğitimlerini tamamladıklarına inandıkları yönündeki bulgular ışığında başlatılan The Creative Data School, genç öğrencileri iş gücünde başarı için gerekli görülen teknik bilgilerle donatmayı hedefliyor.

Program; makine öğrenimi uygulamaları, Python ile kodlama ve karar vermede verileri kullanma konularında başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar değişen kurslar sunacak.

10 – 25 yaş arasındaki kişilere yönelik oturumlar; City Year UK, Step Now, Primary Engineer ve Firetech dahil olmak üzere kâr amacı gütmeyen ve eğitim kuruluşlarıyla ortaklaşa hem çevrim içi olarak hem de okullarda gerçekleşecek.

WPP Haziran 2023’ün sonuna dek 6.000’e kadar genç öğrenciyi eğitmek için şu anda çalışmalara başladığını iddia ediyor. Girişimde ayrıca 18 yaş üstü katılımcıların ajans bünyesinde iş deneyimi ve staj başvurusunda bulunma fırsatı da var.

Bir başarı öyküsüne bakacak olursak, Step Now’ın birinci sınıf grup üyesi (daha önce ajansta iş deneyimi arayan) şimdi WPP’nin yaratıcı teknoloji stajyerlerinden biri olarak istihdam ediliyor.

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Senin için
Tümünü göster
Twitter’in alternatifi Bluesky 100 bin üyeye ulaştı

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’in yeni sosyal medya platformu Bluesky, davetli...

Yaşam maliyeti krizi için ajanslardan yeterli destek gelmiyor

Geçen yıl ajansların yarısından azı personele yaşam maliyeti krizi için...

WPP müşterileri AI ile daha ilgi çekici içerikler üretebilecek

WPP ve Nvidia, reklamverenler için yapay zeka destekli içerik motoru...