Gelmiş geçmiş en tatlı 10 reklam

Tüketicilerin gönül tellerini titreten reklamlar ve getirileri yeni bir şey değil kuşkusuz ve pazarlamacılar bulunduğumuz viral çağında da paraların “ay çok tatlııı” faktörüyle ve “paylaş” butonuyla geldiğinin farkındalar.

Peki şirinlik faktörü söz konusu olduğunda hangi reklamlar akla geliyor? Unruly’dan elde edilen sosyal konuşulma oranlarıyla şimdiye kadar yapılmış en tatlı 10 reklam derlendi.

En sevdiğimiz kedili, köpekli ve bebekli reklamlarla ekran başında erimeye hazır olun.

 

1. EDF Energy- Zingy (2013)

EDF imkansızı gerçekleştirdi ve Zingy ile insanların enerji şirketlerine nefretten başka bir duyguyla yaklaşmasını sağladı. Şirinlik sadece Zingy’de değil tabii, en iyi arkadaşı köpeğin de bunda rolü büyük.

2. Evian – Roller Babies (209)

Bazıları bu bebekleri ürkütücü bulmakla birlikte bu minik patenciler çoğu insanın kalbine doğru kaymayı başardılar.

3. Evian – Baby&Me (2013)

Evian’ın izleyenlerin kalbini çalan şirin bebekleri yine iş başında.

4. GoPro – Fireman saves kitten (2013)

Reklamlarında kelimenin tam anlamıyla dünyanın çeşitli yerlerinden görsel şölenler sunan kamera markası GoPro, geçtiğimiz sene bir itfaiyecinin dumanlar içinden yavru bir kediyi kurtardığı viraliyle de çok konuşuldu.

5. Lego – Let’s build (2013)

Legonun gücü bir babayı ve oğlunu bir araya getiriyor, olabilecek en doğal haliyle…

6. Budweiser – Super Bowl XLVIII commercial – Puppy Love (2014)

Bira markası Budweiser, 2013 yılında bir atla insanın arkadaşlığını müziğin de yardımıyla çene titremesine neden olan bir biçimde verdikten sonra aynı çizgide devam etti ve bu sefer bir atla bir yavru köpeğin arkadaşlığını konu etti.

7. The Drench Clever Hamsters jazz band (2009)

Bir su markası daha. Ürün olarak su biraz sıkıcı olduğundan pazarlamacıları tuhaf-orijinal yollar bulmaya sevk ediyor olmalı. Bu sefer bebek yerine hamsterlar kullanılmış.

8. Thinkbox – Harvey and Rabbit (2012)

Thinkbox’ın televizyon için hazırlanan bu reklamı, şirin köpek Harvey sayesinde YouTube’da hit oldu.

9. Friskies – Hard to be a cat at christmas (2013)

Yeryüzündeki en ünlü kedi cinsleri Grumpy Cat, Colonel Meow, Kör kedi Oskar, Nala Cat ve Hipster kedi Hamilton Friskies’in Noel reklamında bir araya geldi, tüm kedi severlerin gönlünü fethetti. Ama Lil Bub’ın eksikliği reklamın görkemine biraz gölge düşürmüş olabilir.

10. Cow & Gate – Supergroup (2012)

Cow&Gate “Come on Eileen” gibi danslı gece kulüplerinin vazgeçilmez şarkısını dünyanın en masum ve izlenesi grubuna çaldırıyor.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.