artwork

GE, yeni stratejisini rapçi Nas’la şekillendiriyor

9 yıl önce

0

GE, içerik odaklı stratejisinin bir parçası olarak Amerikalı rapçi Nas’la işbirliği yaptı ve breakdance ile ilgili bir belgesel hazırladı.

Nörobilim ve müzik arasındaki bağı aydınlatmayı amaçlayan bu çalışmada tıbbi ekipman üreten GE lisanslı, sponsorlu video içeriği serilerinin bir parçası olan filmler hazırlandı.

‘Shake the Dust’ adlı ilk film, Nas tarafından üretilen, breakdance konulu bir çalışma. Bu çalışma tamamen GE makinelerinin seslerinin kaydedildiği, Nas ve Nörolog Dr. Adam Gazzaley  ile müzik ve nörobilim üzerine bir konuşmanın da yer aldığı bir diğer filmle desteklenecek.

Çalışma aynı zamanda müzik video servisi Vevo ile de yapılan anlaşmanın bir parçası. Film, 24 Aralık’tan itibaren, Apple TV ve Amazon Fire gibi bağlantılı TV servisleri üzerinden yayınlanacak.

GE’nin açıklamalarına göre şirket filmin tüm haklarını almaya karar verdi ve onun geleneksel olmayan yollarla yayılmasını istedi çünkü bu çalışmanın hedef kitlesi televizyon izlemeyen insanlar. Reuters’te yer alan bir yazıya göre ise GE’nin bu ‘inovatif’ reklam stratejisinin amacı Google’da beğenilmenin yanı sıra bu iş alanının ve böylece en yetenekli mühendislerin ilgisini çekmek.

 

 

 

Senin için
Tümünü göster
Campaign Big Global Awards 2024: Kazananlar açıklandı

Başvurular ve kazananlar dört kıtadan geldi...

Walmart, Vizio’yu 2,3 milyar dolara satın alıyor

Walmart, Amazon ile rekabet edebilmek için hızla büyüyen reklamcılık işini...

Tinder’dan yeni kimlik doğrulama sistemi

Tinder yeni kimlik doğrulama sistemini ABD ve İngiltere’de kullanıma sunuyor...