Site icon Campaign Türkiye

GDOL Manifestosu Campaign Türkiye’de

Doğan Online tarafından düzenlenen GDOL (Generation Do It Onliners) Digital TalkFest, Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Yaşamının büyük bölümünü dijital dünyada online olarak geçiren, fiziksel dünyadaki güç dengelerinin sürekli yer değiştirdiği ve farklılıklarının eşitlendiği online dünyanın tüm oyuncularını biraraya getirirken insanlar, kurumlar, birimler topluluğunu, online endüstrisinin ortak hedef kitlesini Generation Do it Onliners kısaca GDOL olarak tanımlayan GDOL Digital TalkFest’te tüm gün boyunca, GDOL ve bu neslin sahip olduğu online güç sorguladı.

Renkli isimler

Türkiye’den ve yurtdışından çok sayıda katılımcı ve konuşmacıyı dijital dünyanın bugünü ve geleceği konusu etrafında buluşturan organizasyonda, medyada 13 milyondan fazla aylık ziyaretçisi olan Mashable’ın baş editörü Adam Ostrow, Engage kitabının yazarı, dünyaca ünlü keynote Brian Solis, ünlü fütürist Prof. David Passig, The Mesh kitabının yazarı, TED konuşmacısı Lisa Gansky, sosyal medya pazarlama ve ölçümleme lideri Socialbakers eş kurucusu Lukas Maixner, Cristiano Ronaldo’nun efsane oyununun yaratıcısı Digital Artist Entertainment CEO’su Scott Rubb, dijital pazarlamanın öncülerinden Euro RSCG 4D’nin Yönetim Kurulu Başkanı George Gallate, video oyun endüstrisinin önemli isimlerinden Gazillion Entertainment CEO’su John Needham, BBC Global News’in dijital içeriğini yöneten Rufus Weston, Başkan Kennedy ve Johnson’ın danışmanlığını yürütmüş olan Doris ve John Naisbitt, Ipsos Global’ın İçerik ve Teknoloji Direktörü Gareth Deere ve Mobile Marketing Association (MMA) yöneticilerinden Paul Berney gibi pek çok önemli isim konuşma yaptı.

Günün ilk konuşmacısı Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hanzade Doğan Boyner’in amacını “analog bedenlerimizin üstündeki dijital ruhları anlamaya çalışmak” olarak özetlediği etkinlikte

Katılımın yoğun olduğu ve internet üzerinden de canlı olarak izlenebilen etkinliğe ayrıca gazeteci ve teknoloji editörü Serdar Kuzuloğlu da sunumuyla renk kattı.

Sosyal medyanın yıldızı oldu

GDOL, sosyal medyada da ilgi gördü. Verilen bilgiye göre 1 milyon tekil kişi Twitter’da GDOL hakkında konuştu ve #GDOL kısa sürede trend topic olmayı başardı.

Mayıs’ta Manifesto yayınlanacak

Tüm onlinerları buluşturan GDOL Digital Talk Fest’te gün boyu konuşulanlar, öne çıkanlar, konuşmacılarla özel röportajlar ve Mayıs ayında Campaign Türkiye’de yayınlanacak GDOL Manifestosu’nda yer alacak.

Exit mobile version