artwork

Gazete kupürlerini konuşturan uygulama: Sesli Haber

11 yıl önce

0

Medyada yer alan her türlü bilgi ve içeriği raporlayan Medya Takip Merkezi’nin yeni servisiyle kupürler dile geliyor. Yeni uygulaması “Sesli Haber” servisi sayesinde, görme engelliler gazete ve dergi haberlerini dinleyerek takip edilebilecek. Okumak yerine dinlemeyi tercih edenler veya araç kullanmak gibi çeşitli nedenlerle okuyamayacak durumda olanlar da servisten yararlanabilecek.

İlk olarak “Medya Gündemi”nde devreye alınan “Sesli Haber” teknolojisi, MTM abonelerinin siyaset, ekonomi, dünya ve spor gündemlerine dair özetlere dinleyerek ulaşmalarını sağlıyor.

Yeni servisleri hakkında açıklamada bulunan MTM Genel Müdürü Halef R. Vayıs, “Gazete ve dergi kupürlerinin bilgisayar ya da mobil cihazların ekranlarından okunmaktan bağımsız takip edilebilir olması, iş hayatının yoğunluğunda okuma fırsatı bulamayan abonelerimize avantaj sağlıyor. Çeşitli gündemleri içeren Sesli Haber servisini ayrıca görme engellilerin kullanımına ücretsiz sunacağız” dedi. Vayıs ayrıca, hizmeti kısa sürede daha da geliştireceklerini ve geniş kitlelerin bu hizmetten yararlanmasını sağlayacaklarını sözlerine ekledi.