artwork

Gazete kupürlerini konuşturan uygulama: Sesli Haber

10 sene önce

0

Medyada yer alan her türlü bilgi ve içeriği raporlayan Medya Takip Merkezi’nin yeni servisiyle kupürler dile geliyor. Yeni uygulaması “Sesli Haber” servisi sayesinde, görme engelliler gazete ve dergi haberlerini dinleyerek takip edilebilecek. Okumak yerine dinlemeyi tercih edenler veya araç kullanmak gibi çeşitli nedenlerle okuyamayacak durumda olanlar da servisten yararlanabilecek.

İlk olarak “Medya Gündemi”nde devreye alınan “Sesli Haber” teknolojisi, MTM abonelerinin siyaset, ekonomi, dünya ve spor gündemlerine dair özetlere dinleyerek ulaşmalarını sağlıyor.

Yeni servisleri hakkında açıklamada bulunan MTM Genel Müdürü Halef R. Vayıs, “Gazete ve dergi kupürlerinin bilgisayar ya da mobil cihazların ekranlarından okunmaktan bağımsız takip edilebilir olması, iş hayatının yoğunluğunda okuma fırsatı bulamayan abonelerimize avantaj sağlıyor. Çeşitli gündemleri içeren Sesli Haber servisini ayrıca görme engellilerin kullanımına ücretsiz sunacağız” dedi. Vayıs ayrıca, hizmeti kısa sürede daha da geliştireceklerini ve geniş kitlelerin bu hizmetten yararlanmasını sağlayacaklarını sözlerine ekledi.

 

 

Senin için
Tümünü göster
Depremzedelere destek için kime, nereye ve nasıl başvurabiliriz?

Depremin yıkıcı sonuçlarını biraz olsun hafifletmek için yardımda bulunabileceğimiz iletişim...

Microsoft ChatGPT ile güçlendirilmiş yeni tarayıcısını duyurdu

Microsoft, OpenAI’ın GPT-4 modelini Bing’e entegre ederek arama motorunda ChatGPT...

Mastercard yaratıcı yeteneği destekliyor

Mastercard, İngiltere için çalıştığı güncel kampanyasında öğrencileri topluyor...