Site icon Campaign Türkiye

Galler Prensesi, çocuk gelişimine dikkat çekiyor 

Erken Çocukluk Dönemi Kraliyet Vakfı Merkezi, bir çocuğun hayatındaki ilk beş yılın önemini vurgulamak için 90 saniyelik bir kil animasyonu yayınladı.Wonderhood Studios tarafından yaratılan ve Galler Prensesi’nin öncülük ettiği “Shaping us: Layla’s story” adlı filmde, Layla adlı küçük bir kızı, yeni doğduğu zamanlardan beş yaşına gelene dek yolculuğuna ve beyninin nasıl geliştiğine tanık oluyoruz.

Oyuncaklarıyla oynayan, çamurlu alanlarda yürüyen, okuldaki ilk gününü tecrübe eden ve yüzmeyi öğrenen Layla, ne zaman bir şey başarsa kafasında (gelişim anlarını simgeleyen) renkli kıvılcımlar belirir. Film, Layla’nın pastasının üzerindeki mumları üflediği ve dünyasının renklerle dolduğu beşinci doğum günüyle sona erer.

Saietz ve Weilborg: “Erken çocukluk dönemi, toplumsal bir öncelik olarak kabul edilmiyor ve hak ettiği ilgiyi görmüyor, bu nedenle Galler Prensesi’nin bu kampanyada konunun önemini vurgulamasına destek olmak çok heyecan verici bir yolculuk oldu.” dedi.

Film, Piccadilly Circus’ta Piccadilly Lights’ta ve 3 Şubat’tan itibaren İngiltere’deki sinemalarda gösterilecek.

Galler Prensesi şunları söyledi: “Bu zor zamanlarda, ebeveynleri desteklemek her zamankinden daha önemli. Bakıcılar ise sorumlu olduğu bebeklerin veya küçük çocukların gelişmesi için sevgi ve güven dolu evler sağlıyor.”

Kampanya, her üç yetişkinden birinin (%36) çocukların erken çocukluk döneminde nasıl geliştiği hakkında çok az şey bildiğini veya hiçbir şey bilmediğini tespit eden bir araştırmadan ilham alıyor.

The Nuffield Foundation Erken Çocukluk Dönemi Lideri ve Erken Çocukluk Dönemi Merkezi Danışma Grubu Üyesi Carey Oppenheim şunları ekledi: “Bu kampanya, bir çocuğun ilk yıllarının kritik önemi konusunda hepimiz için farkındalık yaratmak açısından hayati önem taşıyor.

Sağlıklı ve mutlu çocukluklar, gelecek nesillerin sağlığı, iyiliği ve üretkenliği için temel oluşturuyor.”

Oppenheim, komşulardan sosyal hizmet görevlilerine kadar herkesin erken yaştaki çocukların gelişimine destek olmasının önemini vurguladı.

Künye

Yönetmen: Sam Gainsborough

Animasyon Stüdyosu: Blinkink

Yaratıcı Şirket: Wonderhood Studios

Yaratıcılar: Sofie Saietz, Simone Weilborg

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Exit mobile version