artwork

Fütürist Michio Kaku, Teknoloji Zirvesi’nde

9 yıl önce

0

Teknoloji ve iletişim şirketi Turkcell, kurumsal müşterilerini ve iş ortaklarını önemli fikir önderleriyle buluşturmak üzere bu yıl 7. kez Turkcell Teknoloji Zirvesi‘ni düzenledi. Zirve 12-13 Kasım tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

Konusunda uzman 200’ün üzerinde konuşmacının katılacağı zirvede, sanayici ve işadamları, iş dünyasının liderleri ve kendi işinin patronları, akademisyenler, girişimciler, bilgi teknolojileri dünyasında çalışan profesyoneller, teknolojiyi kullanarak işinde fark yaratan şirketler; başarı hikâyelerini ve deneyimlerini katılımcılarla paylaşacak.

Turkcell’in, 2010 yılından bu yana kapsamını ve katılımcı kitlesini her geçen sene daha da genişleterek gerçekleştirdiği zirvede, şirketlere bugünün ve geleceğin teknoloji vizyonu hakkında önemli ipuçları vermeyi hedefleniyor. Bu yıl 12 bin kişinin ağırlanması planlanan Turkcell Teknoloji Zirvesi’nde Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv ve Bilim Adamı Fütürist Michio Kaku ana konuşmacı olarak yer alıyor.

Turkcell Teknoloji Zirvesi’nde iki gün boyunca 112 oturum gerçekleşecek

13 salonda 112 paralel oturumun yapılacağı organizasyonda iki gün boyunca yerli ve yabancı konusunda uzman konuşmacılar ağırlanacak. Turkcell Kurumsal Pazarlama ve Satış Grubu Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş’ın “Gerçek Zamanlı İşletmeler” konulu açılış konuşmasını yapacağı zirvenin ilk günü Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv’in sunumu ve oturumlarla devam edecek.

İkinci günün ana konuşmacısı ise Bilim adamı ve Fütürist Michio Kaku olacak. “Gelecekte iş ve gündelik yaşamımızın teknoloji ile değişimi” konulu konuşmayı yapacak Kaku’nun öncesinde Turkcell Kurumsal Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Yiğit Kulabaş, “YeniGerçek: Mobil Nesil”i anlatacak.  Aynı gün Turkcell Teknoloji Grubu Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz ve Ericsson Global Strateji Bölüm Başkanı Mikael Back ise “Geleceğin Network’ü: 4G ve Ötesi” konulu oturumu gerçekleştirecekler.

Maker İstanbul Fuarı ilk kez Turkcell Teknoloji Zirvesi’nde

Bu yıl Turkcell Teknoloji Zirvesi’nde, açık inovasyonun geldiği son nokta olarak görülen, kişilerin teknolojiyi kullanarak bir şeyler üretmesi ile ortaya çıkan Maker Hareketi mini bir fuarla yer alacak. Aslında herkesin birer “maker” olduğunu savunan akımın gösteri kısmına ise Maker Faire (Maker Fuarı) adı veriliyor. Dünyanın birçok yerinde yapılan ve 12-13 Kasım’da Türkiye’de ilk defa yapılacak olan Mini Maker Fuarı’nın İstanbul ayağına yaklaşık 100 proje katılacak.

İstanbul Mini Maker Fuarı’nda 3-boyutlu yazıcılar, çocuklar için bölüm, robot bölümü, el işi bölümleri yer alacak. Beyin dalgalarını okuyan sistemlerden, giyilebilir teknolojilere, yerli 3-boyutlu yazıcılardan, drone’lara kadar kişilerin kendi ürettiği projeler bu fuarda sergilenecek.

Oturum ve röportajlar canlı yayınla izlenebilecek

Turkcell Teknoloji Zirvesi’ne katılma fırsatı bulamayanlar için teknolojik çözümler de düşünüldü. Etkinliği iki gün boyunca Twitter’da #TeknolojiZirvesi etiketi ile takip etmek,  oturumları ve röportajları www.turkcell.com.tr/teknolojizirvesi adresinden etkinlik boyunca canlı olarak izlemek mümkün olacak.

Bilim Adamı ve Fütürist Dr. Michio Kaku

Bilim Adamı ve Fütürist Dr. Michio Kaku

Dr. Michio Kaku, Harvard Üniversitesi fizik bölümünü 1968 yılında en yüksek dereceyle bitirdi ve ardından 1972 yılında University of California, Berkeley’de doktorasını tamamladı.

City College of New York’ta teorik fizik alanında Henry Semat profesörü olan Michio Kaku, Akademik yaşamı içerisinde süper sicim teorisi, süper yerçekimi, süper simetri, hadronik fizik dahil olmak çeşitli konularda 70’in üzerinde makale yayınladı. Sicim alanı teorisinin mucitlerinden biri olan Kaku, aynı zamanda Harvard, Princeton ve New York University gibi prestijli eğitim kurumlarda fizik dersleri verdi.

Dünya üzerinde 130’un üzerinde radyo istasyonunda yayınlanan bilim programları “Explorations” ve “Science Fantastic” adlı haftalık radyo yayınlarının sunuculuğunu üstlendi. Hem televizyon hem de sinemada çeşitli defalar oyunculuk yaptı. Dr. Kaku’nun televizyon deneyimleri arasında NOVA (PBS) ve Horizon (BBC), The Colbert Report, The Daily Show, Evrenin Sırları (Discovery Channel) yer alıyor. Ayrıca Emmy adayı belgesel “Me & Isaac Newton”ta da rol aldı. New York Times’ın en çok satanlar listesine giren “Physics of the Impossible”, “Physics of the Future” ve “Future of the Mind” adlı üç eseri bulunuyor.

 

 

 

Senin için
Tümünü göster
Campaign Global Agency of the Year Türkiye’den kısa listeye kalanlar

Aralarında TBWA/İstanbul’un da olduğu ajansların ve kişilerin listesi açıklandı...