Futbol karşılaşmaları sosyal medyaya damgasını vurdu

Sosyal medyada 16 Nisan Çarşamba gününe futbol karşılaşmaları damga vurdu. Futbol severler bir taraftan Ziraat Türkiye Kupası’ndaki 7 golle tam bir maç ziyafeti yaşarken Avrupa liginin en önemli karşılaşmalarından İspanya Kral kupasının heyecanını yaşadı. Bu çekişmeli iki karşılaşma dizileri geride bırakarak sosyal medyada en çok konuştuğumuz TV programları oldu.

16 Nisan Çarşamba gününün sosyal medyadaki lideri 78.96 Somera Rating ile Bursaspor-Galatasaray karşılaşması oldu. Somera’nın verilerine göre en son “Kurt Seyit ve Şura” ilk bölümüyle bu derece yüksek bir reyting oranı elde etmişti.

Maç boyunca 81,937 tekil kullanıcı tarafından 142,377 mesaj atılırken, mesajların cinsiyete göre dağılımı %69 erkek, %31 kadın şeklindeydi.

Maç ile ilgili konuşmaların içeriğine baktığımızda ise Galatasaray taraftarları için belirlenen yüksek bilet fiyatlarının ve deplasman tribününde sadece 3 tane Galatasaray taraftarının maçı izlemesinin, futbol dışındaki maç gündemini oluşturduğunu söyleyebiliriz.

Maç sonrası atılan mesajlarda ise yine bilet fiyatlarına karşı yapılan eleştiriler, Roberto Mancini’nin açıklamaları, Bursaspor taraftarı ile polis arasında yaşanan olaylar ve Bursaspor başkanı Erkan Körüstan’ın istifası yer aldı.

Günün bir diğer önemli televizyon ve spor olayı olan “Barcelona-Real Madrid” maçı içinse 9,152 kullanıcı 11,258 mesaj gönderdi. Karşılaşmanın Somera Rating’i 8.82, Etkileşim Skoru ise 2.78 oldu.

Tematik kanallarda ise Cüneyt Özdemir uzun zamandır elinde tuttuğu birinciliği son haftalarda kaptırmış gibi gözüküyor. Dün gecenin birincisi Haber Türk’deki “Okan Bayülgen Sunar” olurken 2. bölümünün tekrar yayınlarıyla konuşulmaya devam eden Game of Thrones 3. sırada yer aldı.

Dün geceki programların sosyal medya performans infografiği;

Sıralamanın devamı için www.somera.com.tr’ yi ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.