artwork

FRESH MESH Konferansı 17 Ocak’ta başlıyor

11 yıl önce

0

Bünyesinde Kanal D ve CNN Türk gibi ulusal kanalları, Türk televizyon dünyasına içerik üreten D Prodüksiyon ve InDHouse’u, dijital televizyon platformu D Smart’ı bulunduran Doğan TV Holding, ‘medya’, ‘eğlence’ ve ‘show’ (MESH) dünyasının yarınına ışık tutmak üzere, 17-18 Ocak 2013 tarihinde Doğan TV Center’da FRESH MESH Konferansı‘nı düzenliyor.

DTVH Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ ve DTVH CEO’su İrfan Şahin’in ev sahipliğinde uluslararası bir etkinlik olarak düzenlenen FRESH MESH; yeni MESH ekosisteminin bugününe ve yarınına, TV ve içerik endüstrisine yön veren yenilik ve eğilimlere, günün yayınlanabilir içeriklerinin yaratım, yapım, yayın süreçlerine, değişen izleyici beklentilerine ve gelişen teknolojilerle çeşitlenen günün çoklu yayın platformlarına odaklanacak.

MESH dünyasına yön veren içeriklerin yaratıcı yapım süreçlerinden, yayın ve yayın sonrası yolculuğuna, çeşitlenen yayın platformlarına entegrasyonundan, izleyicisiyle buluştuğu süreçlere; günün değişen izleyici davranışları ve gelişen teknolojilerin sağladığı imkanlar odağından bakmaya hazırlanan FRESH MESH, Türkiye ve dünyanın dört bir köşesinden alanında uzman konuşmacıları ağırlayacak.

FESH MESH, içerik endüstrisi ile doğrudan ve dolaylı etkileşim halinde olan yeni MESH sektörlerini ve MESH ekonomilerini geliştiren sihirli formülleri günümüz sektör dinamikleri ışığında iki gün boyunca katılımcılarının tecrübe ve deneyimleri ile aktaracak. Televizyon dünyası profesyonelleri başta olmak üzere, yayınlanabilir içeriklerin, üretim, yayın, dağıtım, pazarlama, reklamveren ve izleyici iletişimi faaliyetlerinin temsilcilerinin yanısıra, MESH dünyası ile doğrudan ve dolaylı etkileşim halinde olan sektör temsilcileri, FRESH MESH platformunda bir araya gelecekler.

FRESH MESH’te neler konuşulacak?

İçerik üretiminde yaratıcılığa odaklanılacak etkinliğin 17 Ocak 2013 tarihli birinci gününün açılışı Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç tarafından yapılacak ve açılışı takiben, FRESH MESH sahnesi; çağın MESH dünyasının genel görünüşünü, MESH dünyasının yapı taşlarını oluşturan ve MESH endüstrilerinin merkezinde duran MESH içeriklerinin yaratım, yapım ve yayın süreçlerini konuşmak üzere, sahnesinde konunun uzman isimlerini ağırlayacak.

İçeriğin izleyiciyle buluşmak üzere çıktığı yolculuğa değinilecek etkinliğin 18 Ocak 2013 tarihli ikinci gününün açılışı Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış tarafından yapılacak ve açılışı takiben, FRESH MESH sahnesi; global MESH dünyasının genel görünüşüne, yerel ve uluslararası içeriğin gücüne, izleyicilerin etkileşimine imkân veren ve geleceğin ekosistem tabanlı MESH ekonomilerini birlikte oluşturmak üzere kurulan iş birliklerine, izleyiciyle buluşan, izleyicinin entegre olabileceği kaliteli MESH İÇERİKLERİNİ tasarlayan, yaratan ve sunan, sektörün alanında uzman isimlerini ağırlayacak. Konferans, dünyanın önde gelen TV gruplarının temsilcilerinin ajandalarını oluşan yeni projelerini, yeni girişim ve yatırımlarını izleyiciler ile paylaşacakları panel ile son bulacak.

FRESH MESH Konferansı konuşmacıları şu isimlerden oluştu:

Cüneyt Özdemir, Marcel Fenez, Sanford R. Climan, Pelin Diştaş Yaşaroğlu, Kerem Çatay, Zeynep Günay Tan, Timur Savcı, Ynon Kreiz, Christopher Sandberg, Beyazıt Öztürk, Acun Ilıcalı, Levente Malnay, Brad Epstein, David Lonner, İrfan Şahin, Adem Gürses, Serdar Çaloğlu, Hidayet Karaca, Arda Kutsal, Antonio Campo Dall’orto, Demet İkiler, Yonca Brunini, Sarah A. Chase, Barış Tünay, Johannes Larcher, Peter Bale, Peter Hirshberg, Uri Levanon, Ali Güven, David Mühle, Mattias Hjelmstedt, Katsunori Yamanouchi, Antonella Mei-Pochtler, Becky Anderson, Dr. Jens Pippig, Chafic Najia ve M. Alpay Güler.