artwork

Fox ve Twitter reklam için el sıkıştı

10 sene önce

0

2006 yılında kurulan ve hızla büyüyen Twitter reklamlar söz konusu olduğunda yolda yavaş ilerlemeyi tercih ediyordu ama son zamanlarda hızını artırdı.

Son olarak Fox ile el sıkışan sosyal paylaşım sitesi, Fox’a programlarını tanıtmak, reklamcılara da programlar hakkında konuşan TV izleyicilerine ulaşmak konusunda yardımcı olacak.

Fox Broadcasting reklam genel müdürü Toby Byrne sosyal medyanın ilgi çekici, canlı TV içeriği yaratmak konusunda mükemmel bir tamamlayıcı olduğunu, sadece iyi bir pazarlama aracı değil aynı zamanda markaların izleyici kitleleriyle iletişim kurması için alternatif yollar ürettiğini söylüyor. Örneğin Fox, müzik yarışması The X Factor’ın ilk sezonunda Twitter oylaması kullandı. Bu yıl da American Idol programı boyunca Twitter hashtag’leriyle programa ilgi çekti ve bunların sonuçları TV ekranında canlı olarak görüntülendi.

Bu arada araştırma şirketi Emarketer, Twitter’daki reklam harcamaları konusundaki tahminini 2013 için 583 milyon dolar ve 2014 yılı için 1 milyar dolar şeklinde beyan etti.

Kaynak: Los Angeles Times

 

Senin için
Tümünü göster
Walmart Alışveriş Deneyimini Yapay Zeka İle Geliştiriyor

Walmart Alışveriş Deneyimini Yükseltmek İçin Üretken Yapay Zekadan Yararlanıyor...

Yepyeni bir medya planlama ve satın alma ajansı: “STAFF”

“STAFF” medya planlama ve satın almaya yepyeni bir soluk getiriyor…...

Mullenlowe İstanbul’da Üst Düzey Atama

O. Nadir Aydın, ajanstaki görevine Executive Creative Director olarak devam...