artwork

Foursquare’de ücretli reklam dönemi başlıyor

12 yıl önce

0

Facebook, Twitter ve Tumblr “Promoted Tweets” (promosyonlu tweet) ve “Highlighted Posts” (öne çıkan paylaşımlar) adındaki reklam ürünleriyle promosyon kullanımını geliştiriyorlar. Bu sayede markalar tüketiciyi daha fazla içeriklerine çekmiş olacak. Geçtiğimiz Çarşamba Foursquare “Promoted Updates” (promosyonlu güncellemeler) ürünüyle mekan sahipleri için ilk ücretli ürününü sundu.

Geçtiğimiz hafta, Foursquare mekan sahiplerine, en iyi müşterilerine (best customers) yakınlardayken günün özel teklifi ya da yeni bahçe masalarının bir fotoğrafı gibi lokal güncellemeler göndermelerini sağladı.  En iyi müşteriler sık sık check in yapanlar ve Foursquare’de mekanı beğenenler oluyor.

Artık işletmeler bu güncellemeleri yalnız en iyi müşteriler için değil potansiyeller için de kullanmayı amaçlıyor. Reklamlar, arkadaşları sık sık mekana uğrayan, mekanı Foursquare listesine ekleyen ya da yakınlardaki diğer mekanları sık sık ziyaret eden kullanıcıları hedefliyor. Bu reklamlar zorla göz önüne gelmiyor. “Explore” (keşfet) sekmesinin içinde yer alıyor.

Foursquare, Promoted Updates ve Promoted Specials ürünlerini Gap, Old Navy, Hilton, JC Penney, Best Buy ve Walgreens gibi büyük zincirler ve birkaç küçük işletmeye sunuyor. Foursquare’e kayıtlı diğer 1 milyon işletme önümüzdeki aylarda Promoted Updates aracılığıyla reklamlarını duyurmaya başlayabilecekler.