artwork

Fossil akıllı saat pazarından çıkıyor

4 hafta önce

0

Ünlü klasik saat markası Fossil, akıllı saat pazarından çekilme kararı aldı

WearOS işletim sistemine sahip saatler satan firma artık yeni bir akıllı saat üretmeyecek.

Akıllı saat pazarı gün geçtikçe büyümeye ve çeşitlenmeye devam ediyor. Özelikle Çinli markaların son yıllarda uygun fiyatlı akıllı saatlerle pazarda etkili olmaya çalışıyor. Ancak akıllı saatler ilgi toplasa da her markanın satışları iyi değil. Moda markalarından Fossil de, akıllı saat pazarından çekilme kararı aldı.

Akıllı saat pazarında Apple, Huawei, Samsung, Xiaomi gibi oyuncuların dışında Fossil gibi bazı klasik saat üreticileri de yer alıyor. Wear OS desteğiyle gelen Fossil akıllı saatler, son olarak Gen 6 serisiyle karşımıza çıkacak. Türkiye’de de satılan Fossil akıllı saatler bir süre daha Wear OS güncelleme desteği almaya devam edecek. Ayrıca şirketin elinde kalan saat stoklarını tüketmek için fiyatlarını indirme ihtimali de var.

Fossil akıllı saat pazarında şık ve spor olmak üzere iki farklı tasarımla karşımıza çıkıyor. Ancak Apple’ın akıllı saat pazarında büyük hakimiyeti küçük ölçekli markaların hayatta kalmasına engel oluyor. Apple ekosistemi diğer akıllı saatleri çalıştırıyor olsa da farklı markalar bir Apple Watch kadar senkronize çalışmayabiliyor.

Senin için
Tümünü göster
Campaign Big Global Awards 2024: Kazananlar açıklandı

Başvurular ve kazananlar dört kıtadan geldi...

Walmart, Vizio’yu 2,3 milyar dolara satın alıyor

Walmart, Amazon ile rekabet edebilmek için hızla büyüyen reklamcılık işini...

Tinder’dan yeni kimlik doğrulama sistemi

Tinder yeni kimlik doğrulama sistemini ABD ve İngiltere’de kullanıma sunuyor...