Formula 1’in galiplerine “yerli ve milli 3D kupa”

FORMULA 1™ İstanbul yarışının kazananları Zaxe’nin 3D yazıcıları ile üretilen kupaları havaya kaldırdı.

Dokuz yıl aradan sonra Formula 1™ yarış takvimine yeniden giren Türkiye, yerli ve milli 3D yazıcı üreticisi Zaxe 3D yazıcıları ile üretilen kupalarla teknoloji ve mühendislikte geldiği yeri de dünyaya gösterdi.

Formula 1™ yarışı kupaları Aslan Ruso ve İsobar tarafından Türkiye’nin en büyük yerli ve milli 3D yazıcı üreticisi Zaxe 3D yazıcılarıyla üretildi.

Formula 1™, sezonun 14’üncü yarışı Formula 1™ DHL Turkish Grand Prix 2020, 9 yıl aradan sonra 13-14-15 Kasım tarihinde Intercity İstanbul Park’ta gerçekleştirildi.

Formula 1 DHL Türkiye Grand Prix’si, Büyük Britanyalı pilot Lewis Hamilton’ın takımı Mercedes kazandı ve sezonun bitimine 3 etap kala 7. şampiyonluğunu da kariyerine yazdırdı. Racing Point takımının Meksikalı pilotu Sergio Perez’in ikinciliği elde ettiği büyük yarışta Ferrari’nin pilotu Alman Sebastian Vettel ise üçüncü sırada yarışı tamamladı.

Yarış sonrası düzenlenen törende TBMM Başkanı Mustafa Şentop, birinci olan Mercedes sürücüsü Lewis Hamilton’a, ikinci sırada yer alan Racing Point pilotu Sergio Perez’e ve üçüncülüğü elde eden Ferrari’nin sürücüsü Sebastian Vettel’e kupalarını takdim etti.

Dünyanın en büyük ve en sevilen motor sporları organizasyonu olan Formula 1™’in her yarışı 150’yi aşkın ülkede 2 milyar kişi tarafından izleniyor.

Intercity İstanbul Park tarafından özel olarak tasarlanan şampiyonluk kupalarının tasarımında 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Galata Kulesi gibi İstanbul şehrinin önemli sembolleri de yer almakta.

5 kilo ağırlığında ve 50 cm yüksekliğinde üretilen kupalar, Isobar Türkiye ekibince tasarlandı ve Aslan Ruso tarafından Zaxe 3D yazıcıları ile üretildi.

Zaxe Genel Müdürü Emre Akıncı, “Formula 1™ DHL Turkish Grand Prix 2020’nin şampiyonlarına verilen kupaların yerli ve milli Zaxe 3D yazıcılarımız ile üretilmesinden büyük gurur duyuyoruz” dedi.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.