Ford ve Karlie Kloss’tan kodlama eğitimi iş birliği

6 sene önce

0

Dünyaca ünlü bir model olmasının yanı sıra Karlie Kloss, genç kızlara kodlama eğitimi vermeyi kendisine misyon edinmiş bir kadın. 

2014 yılında Kode with Klossy isimli bir kodlama kampı kuran Kloss, şimdi de Ford ile iş birliğine girerek geleceğin başarılı kadın mühendisleri ve girişimcilerini yetiştirmeyi hedefliyor. 

Tahmini olarak kızların yüzde 74'ü bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik dersleriyle ilgilenirken söz konusu bilgisayar bilimleri olunca bu oran oldukça düşüyor. Geçtiğimiz yıl Ford, teknoloji ve bilim alanında kariyer yapmak isteyen genç kadınlara destek olmak için Ford STEAM Experience'i kurdu. 

Ford şimdi de Kode with Klossy ile iş birliği yaparak 13-18 yaşları arasındaki kızlara 2 haftalık ücretsiz kodlama eğitimleri verecek. Böylelikle 10 şehirde 15 yaz kampı düzenlenerek 300 kişiye burs verilmesi hedefleniyor.

Ford'dan Tracy Magee "Karlie'nin ünlü statüsünde olması aslında onun süpermodel ve kodlama heveslisi olarak iki ayrı şapka takması insanların duraklamasına sebep oluyor. Biz de insanların 'O kod yazabiliyorsa ben de yazabilirim' demesini istiyoruz" diyerek Karlie Kloss'un bu projedeki rolünün oldukça önemli olduğunu belirtti. 

Kaynak: Adweek

Senin için
Tümünü göster
Adidas’tan özel resmi Euro 2024 maç topu

Adidas, her vuruşu gerçek zamanlı olarak algılayan Resmi Euro 2024...

Domino’s’tan pizza fırınlı elektrik bisikletli servis

Domino’s, yerleşik pizza fırınlarına sahip radikal teslimat elektrikli bisikletlerini piyasaya...