Site icon Campaign Türkiye

Ford sanal ama gerçekçi bir test sürüşü deneyimi sunuyor

Imagination, Ford‘un tamamen elektrikli Explorer SUV‘sinin lansmanı için bir dizi sanal marka deneyimi yarattı.

Lansman kampanyasının üç aşamasından ilki, bu hafta başlarında piyasaya sürülen yeni SUV’nin yedi dakikalık sanal gösterimi oluyor.

Fotogerçekçi CGI içeriği kullanılarak hazırlanan klipte dünyanın her ülkesini gezmiş en genç kişi olarak bilinen Guinness Dünya Rekoru sahibi Lexie Alford (namı diğer Lexie Limitless) kamera karşısına geçiyor. İzleyiciler, aracın yenilikçi özelliklerini vurgulamak için otomobilin, onun etrafında “inşa edildiğini” gösteren bir betimlemeye tanık olabilir.

Kampanyanın ikinci kısmı ise hem masaüstünden hem de mobilden erişilebilen sanal bir test sürüşü. Oyun platformu Unreal Engine tarafından desteklenen oyunlaştırılmış deneyim, yenilikçi piksel teknolojisiyle oluşturuldu ve kullanıcıların simüle edilmiş bir otomobille hiper gerçek bir dijital ortamda, yüksek enerjili donanım kullanmaya gerek kalmadan etkileşim kurmasına olanak tanıyacak.

Son olarak üçüncü aşamada Imagination, Ford’un sosyal kanallarında paylaşılabilecek bir içerik üretecek.

Ford Pazarlama Direktörü Peter Zillig: “Yeni elektrikli Explorer SUV’nin ortaya çıkışı, Avrupa’da tamamen elektrikli bir geleceğe giden yolculuğumuzda dönüm noktası. Son teknoloji Hollywood tarzı CGI sanal test sürüşü yaşatıyor. Potansiyel müşterilerle anlamlı bağlantılar kurmak bizim için eşi benzeri olmayan bir fırsat.”

Imagination Yaratıcı Yönetmeni James Keane: “Dijital lansmanımız, Ford’un sektöre yönelik vizyonunu gösterdi ve Avrupa marka anlatısıyla yankılanıyor. Ford için markayı tanımlayan önemli bir an ve birlikte çalışmaya devam etmeyi dört gözle bekliyoruz.” dedi.

Unreal Engine ile deneyim üretme konusunda uzman olan Digital Salmon, projede Imagination ile de ortaklık kurdu.

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Exit mobile version