artwork

Ford Pro’nun pick-up reklamı klişelere meydan okuyor

7 gün önce

0

Ford Pro’nun 2023 model Ranger pick-up reklamında parıltı değil yağ, kir ve toz var

Ford Pro, Ranger kamyonetinin 2023 modelini tanıtan bir kampanya başlattı. Parıldayan, kusursuz görsellerden oluşan klişe otomotiv reklamlarına tezat oluşturacak, toz toprakla iç içe bir reklam yayınladı.

Abbott Mead Vickers BBDO tarafından yaratılan “Go break it in”, bir dakikalık orijinal versiyonu dışında kısa formatlar halinde de oluşturuldu ve TV’de, VoD’de, YouTube’da ve sosyal medyada gösterilecek; özel yapım dijital ve sosyal reklamlar, açıkhava dijital ve basılı mecralarla da desteklecek.

Ford Pro Pazarlama ve İletişim Müdürü Richard Beard şunları söyledi: “Ranger, Avrupa pick-up pazarında ikonik bir araçtır ve hem iş hem de kişisel yaşama kattığı şeylere değer veren sadık bir müşteri tabanına sahip. Bu kampanya, araç sahiplerinin Ranger’larını maruz bırakabileceği bazı zorlu görevleri sergilerken, sahibiyle aracı arasında kurulan kaçınılmaz bağa vurgu yapıyor.”
Çalışma, David Westland ve Jeremy Tribe tarafından yaratıldı ve kampanya filmiyle ilgili şöyle konuştular: “Hedef kitlemiz poz vermeyi seven kişilerin tam tersi. Ranger’ı, yıpranmış bir kot pantolon gibi sert ve dayanıklı olduğu için seviyorlar. Ford tamamen bizimle aynı fikirdeydi ve Yönetmen Marcus Söderlund, bu yeni modelin gerçekten zorlu koşullardaki performansını göstererek piyasaya sürdü.”

Kampanya, önümüzdeki 12 ay boyunca 20’den fazla pazarda yayınlanacak.

Künye
Prodüksiyon Şirketi: Academy Films
Yönetmen: Marcus Söderlund
Medya Ajansı: Mindshare
Fotoğrafçı: Sebastien Staub

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Senin için
Tümünü göster
Avon içindeki gücü açığa çıkaran kadınları kutluyor

Her kadın, yeteneği olan şeyi keşfedecek ve bunu eyleme dökecek...

Kadın, bedeni üzerindeki tek söz sahibidir

1970 yılından bu yana kadın haklarına yönelik tutum pek de...

KFC, ikonik ‘kova’larından pota yaptı

KFC, Kanada’da ikonik kovalarını basketbol potalarına dönüştürdüğü soğuk iklime uygun...