artwork

Ford içsel marka dönüşümünden geçiyor

3 ay önce

0

Ford, yeni marka konumlandırması “Maceracı Ruh” ile içsel bir dönüşüm geçirdi. Bu yenilikle “tüketicileriyle duygusal olarak bağlantı kurmayı” amaçlıyor.

Campaign için hazırlanan bir blog yazısında, Ford Avrupa Pazarlama Direktörü Peter Zillig şunları söyledi: “Ford ürün portföyünü ve Avrupa’daki müşteri deneyimini yeniden keşfetme yolculuğumuzda yaptığımız her şeye bilgi ve anlam katacak felsefe budur.”

Bu yeni ruh, otomobil markasının herhangi bir reklam kampanyasında yer almayacak ancak Ford, bunu gelecekte ürün lansmanıyla somutlaştırmaya çalışacak.

Ford’a Haziran 2020’de Cheil İngiltere’den katılan Zillig; şirketin, müşterilerin Ford markasıyla karşılaştıklarında ne hissetmelerini istedikleri konusunda iç gözleme çok zaman ayırdığını söyledi ve şunları ekledi: “Maceracı Ruh, Amerikalı olduğumuzu bildiklerini söyleyen ancak Amerikalı olduğumuzu hissetmeyen tüketicilerle duygusal olarak bağlantı kurmamıza yardımcı olacak ve Avrupa’daki dönüşümümüze yön verecek.”

Zillig, Ford’un tamamen elektrikli ilk aracı Mustang Mach-E’nin iki yıl önce piyasaya sürülmesinin, markanın “Maceracı Ruh”u ilk kez somutlaştırdığı zaman olduğunu belirtti. Lansman sırasında Ford, aracın “özgürlük, ilerleme, hızlı performans ve biraz da asiliği” simgelediğini söyledi.

Campaign’e konuşan Zillig, Ford’un önümüzdeki yıl Avrupa’da tamamen elektrikli yeni bir aracı piyasaya sürmeye hazır olduğunu söyledi ve “Maceracı Ruh” olarak tanımlandığı üzere “her türlü beklentiyi karşılayacağını” sözlerine ekledi.

Şirketin yeni marka platformunu, ürün yelpazesini, müşteri deneyimlerini, sosyal etkileşimlerini ve bayi ortak zihniyetini Almanya’da test etmeye başladığını da sözlerine ekledi. “Amacımız mı? Gelecekte tüketicilere Ford hakkında ne düşündüklerini sorduğumuzda, farkında olmasalar bile Maceracı Ruh kavramıyla yanıt vermelerini istiyoruz. Bizim hissettiklerimizi hissetmelerini istiyoruz.”

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Senin için
Tümünü göster
Hayatta her şeyi değiştiremeyiz… Yemek uygulamamız hariç!

Migros Yemek, üç filmden oluşan yeni lansman kampanyasını yayınladı...

Pepsi 15 yıl sonra ilk kez logosunu değiştirdi

Pepsi, logosunu ve marka kimliğini yeniledi. Pepsi yeni logosunda nostaljik...