Site icon Campaign Türkiye

Ford coronavirüs için reklam filmi yayınladı

Ford’un COVID-19 salgını için hazırladığı reklam filmiyle, pandemiye karşı nasıl bir tepki verdiğini gösteren yeni bir kampanya başlattı.

Ford, yeni kampanyası için Wieden + Kennedy New York ile hızlı bir işbirliği yaptı.

Kampanya, Ford’un asırlık geçmişini ve Detroit merkezli şirketin savaş sırasında uçakları ve tankları nasıl inşa ettiğini, kasırgalardan ve yangınlardan etkilenen tüketicilere ödeme rahatlığı sunduğunu gösteriyor. Reklamın sonunda da şuan virüsle mücadele için her şeyi yapmaya hazır olduğunun altını çiziyor.

Built to Lend a Hand (Yardım Etmek İçin Tasarlandı) ismiyle yayınlanan film markanın yardımseverliğini ön plana çıkarıyor.

ABD pazarlama, satış ve servis başkan yardımcısı Mark LaNeve Pazartesi günü yayınlanan bir basın açıklamasında “Ford, bize güvenen insanlara yardım etmeye kararlı. “Bu salgının gelişmeleri üzerinde çalışırken Ford ve Lincoln müşterilerimizin gönül rahatlığı bizim önceliğimizdir.” dedi.

ABD’de, COVID-19’dan etkilenen araç satın alan veya kiralayan mevcut Ford Credit müşterileri, ödeme yapmakta zorluk çektikleri takdirde kolaylık seçeneklerini tartışmak için Ford Credit ile bağlantı kurmaya teşvik edilmekte. Örneğin, bir ödeme bitiş tarihini değiştirebiliyor veya ödeme geciktirilebiliyor. Reklam kampanyası, bu yeni program için farkındalık oluşturmak üzere yayınlanmıştır.

Exit mobile version