Fjord İstanbul Stüdyosu’na yeni grup direktörü

Accenture Interactive‘in tasarım ve inovasyon şirketi Fjord’un İstanbul Stüdyosu Grup Direktörlüğü görevine Kenneth Lindfors atandı. Lindfors, Fjord İstanbul Stüdyosu’nun ve tasarım ekibinin gelişiminden sorumlu olacak, müşterilerin stratejik danışmanlığını üstlenecek.

Helsinki doğumlu olan Lindfors, 10 yıl boyunca Avrupa, Kuzey Amerika ve Orta Doğu’da yönetim danışmanlığı görevlerinde bulundu. İş hayatına Finlandiya’da 360com medya ajansında başlayan Lindfors kariyerine, Kuzey Avrupa’daki en iyi telekomünikasyon ve medya entegrasyon odaklı ajansı seçilen Heimo Consulting’in kurucu ortağı ve partneri olarak devam etti. Sonraki 6 yıl boyunca Publicis Worldwide Finlandiya’da Yönetici Direktörlüğü görevinde bulunan Lindfors; otomotiv, ilaç, hızlı tüketim, finansal hizmetler ve vakıf gibi birçok farklı sektörden müşteriye hizmet verdi. Lindfors, 2009 – 2014 yılları arasında Skandaali Publicis Worldwide’ın CEO’su olarak görev yaptı. Yakın geçmişte, yüksek kaliteli ikinci el bisiklet pazarı Cyclone Triathlon Marketplace’i kurarak bu şirketin CEO’luğunu yapan Lindfors, aynı zamanda Helsinki’deki Pastor restoranının da ortağı oldu. Lindfors, Fjord’un EALA Bölgesi (Avrupa, Afrika ve Latin Amerika) yönetim takımının bir parçası olarak görev yapacak.

Lindfors, aynı zamanda Helsinki School of Economics’te konuk öğretim üyesi ve konuşmacı kimliğiyle dijital inovasyon, medya yaklaşımları ve sosyal medya konularında yüksek lisans öğrencilerine eğitim veriyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.