Fizy’den 2019 karnesi

Dijital müzik platformu olan fizy’de 2019 boyunca 2,8 milyar şarkı ve 144 milyon video müzikseverlere ulaştı. fizy’de yılın en çok dinlenen müzik türleri ise rap ve pop oldu.

Günlük ortalama7,5 milyon şarkının dinlendiği fizy’de bir yıl boyunca toplamda 2,8 milyar şarkı dinlendi. Sadece milyonlarca şarkıyla değil video klip arşiviyle de müzikseverin tercih ettiği fizy’de günde ortalama 400 bin video izlendi ve yılın sonunda bu sayı 144 milyona ulaştı.

fizy’de müzik küratörlerinin oluşturduğu listeler, akıllı arama yeteneği, sanatçı sayfalarına hızlı erişim, sevilen sanatçıların konserlerini canlı izleme gibi özellikler fark yarattı. Hem cep telefonu uygulamasında hem de www.fizy.com adresinde onlarca müzik tarzının bulunduğu fizy’de bu yıl en çok rap ve pop müzik şarkıları dinlendi. 2019 verilerine göre; Ankara, İstanbul ve İzmir fizy’nin en çok kullanıldığı şehirler olurken bu üç şehri; Gaziantep, Diyarbakır, Adana, Bursa, Konya, Antalya ve Muğla takip etti. Ayrıca fizy kullanıcılarının ilgi alanları; eğlence, alışveriş, teknoloji, lifestyle, sağlıklı yaşam, yeme-içme olarak belirlendi.

 

Turkcell Dijital Medya ve Eğlence Direktörü Barış Zavaroğlu, fizy’nin Türkiye’nin müzik platformu
olduğunu söyleyerek “Milyonlarca yerli ve yabancı şarkı, video ve canlı konser kayıtlarının bulunduğu
dijital müzik platformumuz fizy, kullanıcıların tüm ihtiyaçlarına cevap veriyor. Özel olarak
oluşturulmuş birbirinden farklı müzik listeleri, popüler radyo kanalları ve sanatçı radyolarıyla
dinleyicinin her an kulağında olmak için 2020’de de çalışmaya devam edeceğiz. Sadece müzik değil
farklı şeyler de dinlemek isteyen kullanıcılarımız için de yeni projelerimiz yolda” dedi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.