artwork

Fitbit ilk küresel kampanyasını başlattı

8 sene önce

0

Giyilebilir teknoloji sektörünün şimdilik bir numarası olan Fitbit ilk küresel kampanyasını yeni ürünleriyle birlikte başlattı. 2014’ün son çeyreğinde elde edilen verilere göre ABD’de piyasanın yüzde 69’una sahip olarak Jawbone ve Nike‘ı geride bırakan Fitbit, doğal olarak kampanya yapma gereği duymuyordu, fakat Apple Watch başta olmak üzere bu tür cihazların sayısındaki artış markayı kampanyaya yöneltti.

Fitbit Küresel Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tim Rosa, “Sektörün olgunlaştığını ve hem marka hem de ürün kampanyamızı başlatmanın tam zamanı olduğunu düşünüyoruz. Çok büyük rekabetin olduğu bir sektör olma yoluna gidiyor ve oyuna girmek için doğru bir zaman olduğunu düşünüyoruz” ifadesini kullandı.

7 yıllık marka, bu ilk küresel kampanyasını 2014 Super Bowl’da Volkswagen‘in filmini çeken Argonaut‘a teslim etti. Kampanya bütün mecralarda yer alırken, Amerika kıtasının haricinde, Asya-Pasifik, Avrupa, Afrika ve Ortadoğu’da da dönecek.

Reklam harcamalarının tam rakamı açıklanmasa da 8 haneli bir bütçe kullanıldığı vurgulandı. It’s All Fit isimli kampanyada Charge, Charge HR ve Surge ürünleri marka üzerinden tanıtılıyor. Spor branşlarıyla Fitbit’i bir araya getiren 60 saniyelik kampanyanın şarkısını The Donnas‘dan Brett Anderson üstleniyor.

KÜNYE

Kampanya adı: It’s All Fit

Ajans: Argonaut

Yönetmenler: Daniel ve Katine Mercadante

Müzik. Brett Anderson

 

 

Senin için
Tümünü göster
iPhone’un çekim kalitesi Hintli film yönetmenini etkiledi

Apple, Hindistan’da yaratılan ilk “iPhone’la çekilen”, 30 dakikalık Bollywood tarzı...

Purina, Felix ve Robbie Williams’ı bir araya getirdi

Purina’nın heyecanlı kedisi Felix ve Robbie Williams’ı bir araya getiren proje kapsamında ünlü...

Babanız elektrikli otomobil alırsa…

Kevin Bacon ve kızı, eğlenceli Hyundai Ioniq 6 reklamı için...