Finish’ten #Nowaterchallenge kampanyası

Yüksek performanslı deterjan ürünleriyle elde yıkama gerekliliğini ortadan kaldıran ve böylece her yıkamada 57 litre su tasarrufu sağlayan Finish, suyun geleceğini kurtarmak konusundaki çalışmalarına bir yenisini ekledi.

Yıllardır su konusunda bir misyon üstlenen, Yarının Suyu projesi kapsamında “1 paylaşım 1 bağış” sloganıyla Kuyucuk Gölü’nün tekrar suya kavuşmasını sağlayan, geçen sene Net Geo ortaklığında yaptığı 25 Litre belgeseli ile Türkiye’de suya dair en kapsamlı farkındalık çalışmasını yapan ve 25Litre: Suyun Peşinde ismiyle belgeselin ikinci bölümünü yayınlayan marka, bu kez de TikTok’ta #NoWaterChallenge akımını başlatarak insanları su konusunda harekete davet ediyor.

Suyun olmadığı bir geleceğin resmedildiği akıma katılıp videosunu çeken ve bir arkadaşını davet eden her katılımcı için Finish, Kuyucuk Gölü’ne 57 litre su bağışı yapıyor ve daha fazla kişinin su konusunda bilinçlenmesi için çağrı yapıyor.

Açılışını TikTok’un en popüler isimleriyle yapan No Water Challenge, daha 24 saat dolmadan 120 milyondan fazla görüntülenme yakaladı. Müziği, son dönemlerin popüler sanatçılarından Nova Norda’ya ait olan akımın yaratıcı ajansı PunchBBDO. TikTok’ta #NoWaterChallenge etiketine tıklayarak, akıma katılanları ve videolarını görebilirsiniz.

 

KÜNYE
Reklamveren: Finish / Reckitt Benckiser
Reklamveren Temsilcisi: Tarık Bayar, Cem Oğuzhan, Ece
Erel, Tutku Aküzüm, Cansu Uz, Başak Malçok, Bahar Tad
Reklam Ajansı: PunchBBDO
CCO: Ali Musa Paça
Kreatif Direktör: Mert Şentürk
Kreatif Ekip Lideri: Mehmet Güven
Art Direktör: Ersin Öztürk
Reklam Yazarı: Burcu Üngör Akça
Strateji: Beliz Atalay
Müşteri Direktörü: Esra Belsan
Prodüksiyon: Koray Öztürk, Beray Odabaşı
Grafik: İlker Ugan, Ozan Küme
Motion Design: Buğra Bahadır
Sosyal Medya Yönetimi: Yağmur Sarıoğlu, Cem Bozkurt,
Oğuzhan Yılmaz
Medya Ajansı: Havas Media – Zeynep Satış, Ege Esen
Influencer Ajansı: Contentine – Berk Doğan, Kıvanç Demiral,
Gizem Akbulut

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.