artwork

Filli Boya’dan kadın istihdamına destek

8 sene önce

1

Bundan böyle Türkiye’de kadın boyacı görünce şaşırmayın! Filli Boya, “Filli Kadın Ustalar”projesiyle  kadın istihdamına destek verdiğini duyurdu. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı (ASPB) ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ile çalışılarak ortaya konulan bu projede iş arayan kadınların boya ustası olarak yetiştirilmesi hedefleniyor.

Markanın YouTube üzerinden yayınladığı videonun altında şu açıklama yer alıyor:

Kadın emeği, ülke ekonomisinin gizli değeri. Farkındayız, destekçisiyiz. Filli Boya olarak bu potansiyeli açığa çıkarabilmek için tüm imkanlarımızı değerlendiriyor ve İşkur ortaklığında yepyeni bir dönemi başlatıyoruz: Filli Kadın Ustalar. #FilliKadınUstalar #BileğininHakkıyla 

Proje kapsamında Filli Kadın Usta olmak isteyen adaylar, projenin başlangıç ayağını oluşturan 15 ildeki İŞKUR İl Müdürlüğü/Hizmet Merkezine başvuru yapabilir. Yine aynı illerde oluşturulacak merkezlerde, kadın adaylar detaylı eğitimlerden geçirilerek boya yapımının inceliklerini öğrenecek. Eğitimlerin akabinde yapılacak sınavda başarılı olanlar MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi almaya hak kazanacaklar. Zira Mayıs 2016’da MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi olmayanlar artık usta olarak çalışamayacaklar.

Proje kapsamında 2016 yılında 200 – 300 arası kadın ustaya MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi verilmesi planlanıyor. Bu belgeyi alan kadın ustalar, Filli Boya’nın ustalara yönelik hazırladığı, puan ve çeşitli hediyeler sunan sadakat programı “Filli Ustalar” sistemine de üyelik hakkı kazanacak. Eğitimleri başarıyla tamamlayan kadın ustalar, yaşam alanlarını renklendirmek üzere donanımlı olarak yeni mesleklerine başlayabilecekler.

Eğitimler ilk etapta Denizli, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Gaziantep, Konya, Samsun, Şanlıurfa, Trabzon, Tekirdağ ve Van’da verilecek. Nisan’da başlaması planlanan ve her ilde farklı zamanlarda düzenlenecek ücretsiz eğitimlere, 15 ilde toplam 250 civarında kadın katılacak. Beş gün sürecek eğitimlerde kadın boya ustası adayları, uzmanlar tarafından boya özellikleri, boyama teknikleri ve malzeme eğitimi başlıkları altında teknik ve uygulamalı eğitime tabi tutulacak.

İlerleyen dönemde tüm Türkiye’yi kapsaması planlanan projeye dahil olmak isteyen 20- 50yaş arası kadınlar; İŞKUR üzerinden boya uygulama eğitimlerine katılım için başvurabilecek. Filli Kadın Ustalar projesi hakkında daha detaylı bilgi almak isteyenler Filli Boya Çağrı Merkezi 444 1 222’yi arayabilir, www.filliboya.com adresini ziyaret edebilirler.

Reklam filminin künyesi

Reklamveren Filli Boya
Reklam Ajansı Kurtarılmış Bölge
Yapım Şirketi Kala Film
Yönetmen Cemal Alpan
Görüntü Yönetmeni Deniz Eyüboğlu
Post Prodüksiyon Şirketi 1000 Volt
Müzik Fahir Atakoğlu
Seslendiren Itri Koşar

 

Senin için
Tümünü göster
Mercedes-Benz 100. Yıl Cumhuriyet Rallisi başladı

100 klasik otomobil Cumhuriyet’in 100. yılında yollarda...

Espressolab’in yeni reklam filmi: “Bizim dünya kahvecimiz”

Yerli ve milli bir marka olarak 3. nesil kahve akımının...