artwork

Fiat 500 ailesinden %100 senlik kampanya

9 yıl önce

0

Leo Burnett İstanbul, Fiat 500 ailesinin yeni kampanyası için bu hayatta %100 kendimiz olmayı sınırlayan tüm “Olmaz!”lara baş kaldırdı ve %100 renkli, %100 iddialı ve %100 havalı bir reklam filmine imza attı.

Fiat 500, ne istediğini bilen ve hayata pozitif bakan kişiliği, 1950’li yıllara dayanan retro tasarımı ve bir külte dönüşen karakteriyle Türkiye’de kendi özel kitlesi tarafından bilinen ve sevilen bir otomobil. Leo Burnett İstanbul’un tüm Fiat 500 modellerini ilk kez bir araya toplayan ve “%100 Sen, %500 Tarz!” mottosuyla yola çıkan reklam filmi ise, hem Fiat 500’ün tarzından asla taviz vermeyen ruhunu tanıtmayı, hem de onun aslında ne büyük bir aile olduğunu duyurmayı amaçlıyor.

Fikriyle olduğu kadar prodüksiyonuyla da dikkat çeken ve yönetmenliğini Bertan Başaran’ın yaptığı filmin çekimleri PToT Films tarafından İstanbul’da 11 farklı mekânda, 60 kişilik prodüksiyon ekibi ve 50’ye yakın kastla 3 günde gerçekleştirildi.

Tarz sahibi insanları tüm renkleri, seçimleri ve sevdikleriyle %100 kendileri olmaya davet eden reklam filminde Fiat 500 karakterini ise, sondaki tatlı öpücük dahil Emre Altuğ seslendiriyor.

Künye

Reklamveren Fiat

Reklamveren Temsilcileri Özgür Süslü, Melike Güleli, Aslı Başağa ve Efe Şekerci

Reklam Ajansı Leo Burnett Istanbul

Kreatif Direktörler Oktar Akın ve Emrah Akay

Kreatif Ekip Evren Dinler, Ayça Çavaş, Andaç Erkök, Özgür Güven ve Meriç Tilki

Müşteri İlişkileri Melissa Dizer, Elif Gökdemir, Sedef Türkay ve Sıla Çavuşoğlu

Ajans Prodüktörleri Sevinç Metuçin Öktem, Erman Karahisarlı ve Canan Polat

Stratejik Planlama İsmail Seval ve Bengü Çimendağ

Yönetmen Bertan Başaran

Yapım Şirketi PToT Films

Müzik Gaipten Sesler, Pharrell Williams – Happy