Fenerbahçe Ülker için efsane uğurlama

Geçtiğimiz hafta Fenerbahçe Ülker‘in Euroleague’de Final Four oynayacağı Madrid yolculuğuna uğurlamak için başlatılan bir hareket tüm Türkiye’nin ve hatta dünyanın birçok yerinden katılımla büyük bir harekete dönüştü. Manajans / JWT imzalı “Güle güle gidin, efsane olun gelin!” kampanyası ile başlatılan ve geleneksel su ile uğurlama hareketine onbinlerce kişi sosyal medyada destek verdi.

İlk başta bazı Fenerbahçeli taraftarlar tarafından su ile uğurlama videolarıyla başlayan kampanyaya Diego, Mehmet Topal, Alper Potuk, Emre Belözoğlu, Dirk Kuyt, Raul Meireles, Caner Erkin, Hasan Ali Kaldırım, Bruno Alves gibi Fenerbahçeli futbolcular da destek vermeye başladılar. Bu destekle birlikte Emre Karayel, Halit Kıvanç, Ayça Tekindor, Funda Arar, Şevket Çoruh, Aydın Boysan, İlhan Şeşen gibi ünlü Fenerbahçeli taraftarlar da bu akıma kapıldılar ve desteklerini gösterdiler. Ayrıca basketbolcuların aileleri ve hatta çocukları da bu uğurlamaya katıldılar.

Kampanya en sonunda bugün Fenerbahçe Ülker’i taşıyan otobüse itfaiyenin su sıkıp uğurlaması ile son buldu. Kampanyada yer alan videolar ve tweetleri #EfsaneOlursun, #EfsaneOlunGelin, #FenerbahçeÜlker gibi hashtap’leriyle takip edebilirsiniz.

Künye

Reklamveren: Ülker

Ajans: Manajans / JWT

CCO: Tuğbay Bilbay

Yardımcı Yaratıcı Yönetmen: Kaan Ertüz

Yaratıcı Grup Lideri: Fırat Yıldız

Sanat Yönetmeni: İzzet Seni, Barış Belgesay, Umut Siliman, Fırat Yıldız

Reklam Yazarı: Toygar Arat, Doğukan Doğan, Kaan Ertüz

Müşteri Direktörü: Ece Özyurt

Müşteri Süpervizörü: İrem Altuğ

Grafik Departman: Ender Yavrutürk, Ahmet Kök

Ajans Prodüktörü: Açelya Ülkümen

Yaratıcı Yönetmen: Olcayto Cengiz

İnteraktif İletişim Direktörü: Emre Süvari

Sosyal Medya Direktörü: Fırat Coşkun

Sosyal Medya Yöneticisi: Emre Arısoy

Proje Yöneticisi: Vahide Göktaş

Yönetmen: Kuntay Alpman

Prodüksiyon: Dinamo İstanbul

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.