FCB’nin yeni logosu belli oldu

Ocak ayında isim değişikliğine giden DraftFCB‘nin yeni logosu belli oldu. FCB ajansının yeni logosunda dünya ülkelerinin bayraklarında kullanılan renkler yer aldı. Bazı ofislerde ajansların isminin olacağı vurgulanırken bazılarında uzmanlık alanı olabileceği (FCB Health gibi) ve bazı durumlarda ofisin repütasyonunun altını çizmek adına bir kreatif liderin bile adının olabileceği açıklandı. Bu sayede New York ofisinin adı FCB Garfinkel olacak.

 

Ajansın aktif olduğu ülkelerde FCB’nin sonuna bulunduğu kentin ismi yerleştirilecek, mesela FCB Paris, FCB Şangay gibi. Draft’ı atarak FCB (Foote, Cone, Belding) olan ajansla, IPG’nin yakın zamanda aldığı Inferno birleşti. Böylelikle ajansın Londra’daki ismi FCB Inferno olarak anılacak.

Konuyla ilgili Campaign Asia-Pasifik‘e bir açıklama yapan CEO Carter Murray, “Yeni ve sadeleştirilmiş logomuzla kimlik ve yönümüz netleşti” ifadesini kullandı. Yeni renkli logoda yer alan farklı renkler hakkında, “Renkler, lokal ofislerimizden aldığımız gücümüzün global gücümüzü oluşturduğunu sembolize ediyor” yorumu yapıldı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.