Facebook’ta mobil reklamlar web’den daha çok tıklanıyor

Görsel: Mashable

Tech Crunch’ta yer alan habere göre Facebook’un mobil reklamları web reklamlarından daha etkili.

Kullanıcıların Haber Kaynağı’nı gösteren TBG Digital’in yaptığı 278.389.453 adet sponsor hikayesi derlemesinde:

–          Mobil sponsorlu hikayeler, her tıklamanın $0.86 değerinde olduğu yüzde 1.14 tıklanma oranına sahip oldu. (tıklanma sayıları, gösterim sayılarına göre hesaplandı.)

–          Web sponsorlu hikayeler, her tıklamanın $0.63 değerinde olduğu yüzde 0.588 tıklanma oranına sahip oldu. (Kenar çubuğundaki değil sadece Haber Kaynağı’nda gösterilen reklamlar sayıldı.)

Bu bilgiler Facebook’un 1000 gösterimde mobil reklamlardan 9.86 dolar, web reklamlarından ise 3.62 dolar kazandığı anlamına geliyor.

Bu, reklam gelirlerinin bekledikleri gibi olmadığından kaygılanan Facebook ve yatırımcıları için iyi bir haber oldu

SocialCode’un verdiği erken veriler de bu haberi doğruladı. Bu verilere göre, mobil reklamlar masaüstü reklamlarından daha çok gösterim ve beğeni alıyor. Ancak SocialCode, mobil reklamların daha fazla gösterim ve beğeni almasında yanlışlıkla tıklamaların da önemli bir neden olduğunu açıkladı.

SocialCode tarafından elde edilen bulgular, 8 ve 18 Haziran tarihleri arasında 242.000 adet gösterim arasından toplandı.

Mobil reklamların masaüstü reklamlarına göre daha çok tıklanma oranlarına sahip olmasının nedeni, Haber Kaynağı’nın Facebook mobil platformunda gördüğünüz tek şey olması. Smartphone’larda ise reklam kenar çubuğu için yer bile yoktur. Bu durum, genelde az reklam yerinin daha az reklam geliri anlamına geldiğinden dolayı yatırımcıları endişelendirmişti. Şimdiyse bu, her mobil reklamın daha çok tıklandığı anlamına geliyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.