Facebook yeni kampanyası ile her şey için özür diliyor

Şirket CEO’su Mark Zuckerberg‘in kongre üyesi milletvekilleri önünde ifade vermesinden iki hafta sonra Facebook, büyük bir pazarlama kampanyası başlattı. “Here together” başlıklı Facebook yeni kampanyası NBA Playoff’ları sırasında yayınlanmaya başlayarak televizyon, internet, outdoor ve tabi ki Facebook’un kendisinde yer alacak.

Facebook’un 2016 ABD başkanlık seçimlerinde Rusya’yı dahil etmesinden bu yana kamusal algıdaki (ve medya kapsamındaki) büyük bir değişim ve İngiltere firmasının 50 milyondan fazla kişinin kişisel verilerini ele geçirdiği Cambridge Analytica skandalı sonrasında da insanların endişeleri devam ediyor.

Şirket, yayınladığı videonun sorumluluklarının daha geniş bir bakış açısını ve nasıl ele aldıklarını, bu sorumlulukları ciddiye aldıklarını ve Facebook’u iyileştirmek için nasıl çalıştıklarını göstermesini umuyor.

“Here together” sloganı ile, Facebook köklerini yeniden canlandırmaya çalışıyor ve insanlara ilk başta sosyal ağa niçin kaydolduğunu hatırlatıyor.  Kampanya, The Factory olarak adlandırılan şirketin şirket içi pazarlama ekibi tarafından yaratıldı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.