Facebook, yeni bağış butonu özelliğini kullanıma sundu

Facebook, kar amacı gütmeyen kuruluşların Sayfa paylaşımları ve reklam bağlantılarına ekleyebilecekleri “Donate Now” bağış butonunu kullanıma sunduğunu duyurdu.

Söz konusu yenilik sayesinde sayfa sahipleri artık insanlarla daha kolay iletişime geçerek bağış toplayabilecek. Bu özelliği dünyanın her yerinde faaliyet gösteren ve kendini kâr amacı gütmeyen kuruluş olarak tanımlayan her Facebook Sayfası kullanabilecek.

Facebook’un konuyla ilgili yaptığı açıklama ise şu şekilde: “İnsanlar Facebook’u her gün önemsedikleri konular hakkında farkındalığı artırmak ve destek toplamak, diğer insanları da bu doğrultuda teşvik etmek için kullanıyor. Bu bağlantıların ne kadar faydalı sonuçlara ulaştığından ilham alarak “Donate Now” harekete geç (call-to-action) özelliğini reklam bağlantılarına ve Sayfalara ekleyerek bağış işlemlerinin yapılmasını daha da kolaylaştırdık. Kâr amacı gütmeyen kuruluşların insanlarla bağlantı kurmasına ve savundukları konular için destek toplamasına yardım etmenin yeni yollarını bulmaya devam edeceğiz.”

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.