Facebook ve TOBB, She Means Business projesini duyurdu

Facebook, TOBB ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu iş birliği yaparak küresel projesi She Means Business projesini duyurdu.

Ali Kopuz, Nicola Mendelsohn, Derya Matraş

Facebook, kendi işlerini kuran ve yeni girişimci olmak isteyen kadınları desteklemek üzere başlattığı kapsamlı küresel projesi #SheMeansBusiness’ı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ile birlikte Türkiye’de de hayata geçiriyor. She Means Business projesi kapsamında önümüzdeki yıl boyunca on farklı şehirde beş binin üzerinde kadın girişimciye, Facebook ve Instagram’dan işlerini büyütmek için nasıl faydalanacaklarını da kapsayan eğitimler verilecek. #SheMeansBusiness ile TOBB ve Facebook, Türkiye’nin dört bir yanındaki kendi işini kurmak isteyen kadınlara ilham vermeyi ve kadın girişimcilere işlerini bir adım daha öteye taşımaları için gerekli bilgi, beceri, bağlantı ve teknolojiyi sunmayı hedefliyor.

Hikayelerini paylaştığı başarılı kadın girişimciler sayesinde Türkiye’de daha fazla kadına ilham kaynağı olarak kendi işletmelerini kurmak için cesaretlendirmeyi de hedefleyen #SheMeansBusiness projesinin lansman toplantısı, 31 Ekim Salı günü İstanbul’da gerçekleştirildi. Etkinlikte #SheMeansBusiness projesinin detayları paylaşılarak kendi işlerini kuran ve başarıyla yöneten kadınların hikayelerine kulak verilirken, Türkiye’deki Instagram topluluğunun bir yılda 22 milyondan 31 milyon kişiye ulaştığı da duyuruldu.

TOBB Başkan Yardımcısı Ali Kopuz; Facebook Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Başkan Yardımcısı Nicola Mendelsohn ve Facebook Türkiye Ülke Direktörü Derya Matraş’ın açılış konuşmalarının ardından ilk panel oturumunda TOBB, Facebook ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu işbirliği ile projenin kapsamı katılımcılarla paylaşıldı.

 

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. Burak Şahin diyor

    Mükemmel bir proje. TOBB gururumuzsun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.